Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyajın azizliği

Aybarscım, çok geçmiş olsun..Yaşadığın durumu şöyle bi düşündüm de,gerçek çok kötü bişey olsa gerek..Daha yüksek hızlarda olabilirdinde..44 bindeki aracın debriyajı niye böyle bişi yapar..Fabrikasyon hatalı mı acaba..?Bir hafta önce bakıma sokmuşsun aracını..Acaba ordamı yanlış bişey yaptılar..?Konuyu net araştırıp üstüne gitmelisin..Allah korusun ölümcül sonuçlarada sebep olabilirdi..:(

çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için...

bakımdan dolayı bir sorun olacağını hiç düşünmüyorum,çünkü zaten bakım sırasında bakılıp anlaşılabilecek bir parça olmadığını görmüş oldum ve ayrıca erya da Fatih abi bakımımı yaptı ve her zaman en ufak bir sorunumda bile özenle ilgilenir aracımla.o konuda içim çok rahat..arabamda hava filtresi kiti( borularıyla birlikte) dışında zaten motor açısından hiçbir şey yok..en kısa zamanda doğuş oto ile görüşüp konuya bir açıklık getirilmesini isteyeceğim

Geçmiş olsun Aybars kardeşim, rabbim daha büyüklerinden sakınsın, bu akşam bende enteresan bir olay yaşadım, yağmurlu havada rampa yukarı çıkarken viraja geldim 50-60 süratle virajı kapalı alayım dedim araba önden koptu gitti viraj dışına doğru bariyere yakın zor topladım araçın onden kopması çok enteresan değilmi arkası kopsa anlayacam da bunu anlamadım, neyse kardeşim senin derdinin arasına dert sokmuş olmayalım şimdi, tekrardan çok geçmiş olsun...

ben baya bir yaşadım bu olayı ıslak zeminlerde leon önden atıyor keskin virajlarda bilginize...

aybars aracının kalkış esnasında debriyajdan ayak çekme süren uzunmudur???bazı arkadaşlarımı izliyorum araç harekete geçiyor o halen gaz veriyor ayağını debriyajdan çekmiyor vede ayağını tam çekmeden sürekli aracı gaz ile hızlandırarak en son çekiyorlar ayaklarını dolayısıyle debriyaj 3 kat erken aşınıyo ne kadar dikkatli kullansak ta zorlamasakta aracı...

ben baya bir yaşadım bu olayı ıslak zeminlerde leon önden atıyor keskin virajlarda bilginize...

ya lastikler özelliğini yitirmiştir ya da 4 lastikte de eşit hava vardır..arka önlere göre 2-3psi düşük olması gerekiyo..tabii diğer bi etken de olması gerekenden fazla bi hız doğal olarak.. :)

Çok geçmiş olsun aybars doğrusu ucuz atlatmışsın büyük bikazaya sebep olabilirdi ALLAH korumuş bakımında bende yanındaydım kaç gün oldu zaten......!

Teknik olarak önde motor olup önden çeker arabaların önden kayması normaldir. Siz o anda fren veya gaza basarsanız kayma artar (ESP yoksa)

Aracın yokuş yukarı çıkarken sağa virajda direksiyon sağa kırık konumdayken sola kopması tuhaf geldi.

Evet yağmur yağarken oldu olay, araç daha 2500 kilometrede, lastikler yeni, bir tek hava dengesizliği kalıyor ama lastik havası ile ilgili ikaz da gelmedi, neyse vardır bunda da bir hayır diyelim...

çok geçmiş olsun allah korumuş :( sanki son zamanlarda benim debriyaj da ilk aldığım günkü gibi değilmiş gibi geliyor bir servise göstersem iyi olacak :(

çok geçmiş olsun allah korumuş :( sanki son zamanlarda benim debriyaj da ilk aldığım günkü gibi değilmiş gibi geliyor bir servise göstersem iyi olacak :(

valla enes bende dün trafikli bir rampada kavramayla dur kalk yaparken 2 kez stop ettirdim içime kuşku doldu, bu olayda aklımda ya oraya yoğunlaştım iyice :D

evet abi ya özellikle yokuş kalkışlarında sanki debriyaj daha yukarıda kavrıyor zaten ilk aldığım günkü gibi dipde kavramıyor. dün bi denedim kavrama noktasını nerden baksan 4-5 cm debriyajdan çektikten sonra araç hareket etmeye başladı. yani o 4-5 cm lik boşluk ilk aldığımda yoktu :(

ama sen stop ettirmişsin ender abi araç stop ettiği zaman sorun yoktur diye biliyorum. bi konuda okumuştum yine vitesi 2 ye yada 3 e tam hatırlamıyorum takıp ayak frendeyken kalkmayı denemek gerekiyor eğer stop eder gibi olursa debriyaj sağlamdır

Geri
Üst Alt