Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyajdan gelen ses

Ozie23

Kayıtlı Üye
Merhabalar..Aracımın debriyajına bastıktan sonra ayağı çektiğin esnada demir demire sürterken çıkan ses gibi birşey duyuyorum...Vites değişmeden araç boştayken sadece debraja basıp çekerken bile bu sesi duyuyorum.Ne olmuş olabilir.Fikri olan varmı?:seat

debriyaja sonuna kadar basıp cekınce surtunme sesı gelıyo fıssst gıbı bısı ama anlayamadım vites gecıslerı gayet ıyı fakat sonuna kadar basıp cekerken fısssst dıye cıkan ses daha once yoktu nedır bılen bı arkads daha once basına gelen bı arkadas var mı

debriyaj pedalının oraya biraz wd40 sıkarmısın

çekişte sıkıntı felan var mı baskı balatan bitiyor olabilir

Paslanmış olabilir mi yani?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Çekişte bi sıkıntı hissetmedim ama bende baskı balatadan şüphelendim.
araç ağır olduğu için pek anlaşılmaz. el frenini çek aracı kaldırmaya çalış stop edecekmi bir bak ediyorsa baskı balatası bitmiş ve sıyırmak üzere olabilir. durum buysa acilen değiş daha fazla masraf çıkması olasıdır

araç ağır olduğu için pek anlaşılmaz. el frenini çek aracı kaldırmaya çalış stop edecekmi bir bak ediyorsa baskı balatası bitmiş ve sıyırmak üzere olabilir. durum buysa acilen değiş daha fazla masraf çıkması olasıdır

Aslnda ustaya gösterdim hiçbir sorun yok dedi ama dediğinizi deneyebilirim kac devire kadar basmalıym??

illa baskı balata kont.yapacaksanız bizim araçlarda debriyaj pedalının boşluğuna bakın.boşluk varsa sorun yok demektir

Stop ediyorsa mı bitik yoksa etmiyorsa mı?

Aslnda ustaya gösterdim hiçbir sorun yok dedi ama dediğinizi deneyebilirim kac devire kadar basmalıym??
ustaya gösterdiysen ve güveniyorsan doğrudur. benim dediğim olay ise deviri fazla zorlamadan kalkıyormuşcasına yapılıyor, araç titriyor ve stop ediyor baskı balatası azalmış demektir bu, deviri fazla zorlamana gerek yok dengede tutup hafif gaza bas yeterlidir.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Stop ediyorsa mı bitik yoksa etmiyorsa mı?
stop ediyorsa bitmeye yakındır dostum

Geri
Üst Alt