Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

debriyaja basınca keslien ses ve 5 vites geçiş sorunu

"görevi motora sadece ilk hareketi vermek olan" Cümlesinden bu işi anlayanların çıkaracagı tek anlam Şudur.. Eger volandan yana bir problem aranırsa oda sadece marş dişlisi sıyırması şeklinde olması ve sadece motorun ilk çalışma anında marşa basıldıgında gerçekleşmesidir..

Vites Boştayken Şanzıman içerisinde herhangi bir dişli dönmez savınızı duymazlıktan gelelip aşagıdaki videoyu ve diger paylaşımlarımı dikkatle takip etmenizi salık vererek iyi geceler diliyorum...

Selçuk kardeşim konuşma tarzın neden öğretmek ve öğrenmek üzerine değil? Bu forumda olma amacımız bildiğimizi anlatmak, bilmediğimizi de öğrenmek zaten. O yüzden anlatan veya öğrenen olmak problem olmamalı ve daha düzgün hitap etmeliyiz.

Tıpkı ben "volanttır" dediğimde senin bir an için esas volant göbeğini değil dışarıdaki dişliyi düşünmen gibi (ki olabilir normal karşılıyorum) ben de bir an için üzerinde yük olmayan yani sadece ana şaft döndüğü için boşta dönen dişlileri "Vites dişlileri ise o sırada dönmüyorlar" şeklinde yazdım.

Önceki yazıdaki o cümleyi düzelttim şimdi. Hemen ardından gelen cümle anlatmaya çalıştığımı açıklıyordu aslında:

"Dolayısıyla araç rölantideyken vites kutusu içerisinde ses çıkartıp, biz debriyaja bastığımızda sesi kesecek bir ekipman yok"

Çünkü senkromeçler o an zaten ara pozisyonda ve dişliler de yalnızca şafttan dolayı harekette ve üzerlerinde bir baskı yok. Kutu içerisinde ciddi bir problem yoksa bu pozisyonda sürtünme sesi çıkma ihtimali bana göre düşük. O nedenle bu pozisyonda volandan ses gelme olasılığını daha yüksek buldum. Özeti budur. Sağolasın sana da iyi geceler..

Arkadaşlar, bugün yine MBU ya uğradım başka bir servis danışmanıyla görüştüm debriyaja basınca kesilen sesin normal olduğunu söyledi. Başka bir leon da denediler onda da aynı ses var.
Vites konusu hakkında da cumartesi günü aracı bırakıcam yağlıcaklarmış bide ayarını yapcaklarmış

Selçuk kardeşim konuşma tarzın neden öğretmek ve öğrenmek üzerine değil? Bu forumda olma amacımız bildiğimizi anlatmak, bilmediğimizi de öğrenmek zaten. O yüzden anlatan veya öğrenen olmak problem olmamalı ve daha düzgün hitap etmeliyiz.

Tıpkı ben "volanttır" dediğimde senin bir an için esas volant göbeğini değil dışarıdaki dişliyi düşünmen gibi (ki olabilir normal karşılıyorum) ben de bir an için üzerinde yük olmayan yani sadece ana şaft döndüğü için boşta dönen dişlileri "Vites dişlileri ise o sırada dönmüyorlar" şeklinde yazdım.

Önceki yazıdaki o cümleyi düzelttim şimdi. Hemen ardından gelen cümle anlatmaya çalıştığımı açıklıyordu aslında:

"Dolayısıyla araç rölantideyken vites kutusu içerisinde ses çıkartıp, biz debriyaja bastığımızda sesi kesecek bir ekipman yok"

Çünkü senkromeçler o an zaten ara pozisyonda ve dişliler de yalnızca şafttan dolayı harekette ve üzerlerinde bir baskı yok. Kutu içerisinde ciddi bir problem yoksa bu pozisyonda sürtünme sesi çıkma ihtimali bana göre düşük. O nedenle bu pozisyonda volandan ses gelme olasılığını daha yüksek buldum. Özeti budur. Sağolasın sana da iyi geceler..

Canercim benim Meslegim Ögretmenlik..

Ben Nasıl Ögretmek ve Ögrenmek İstemem..

Sadece Muhtevaya degilde Mütalayı kazanmaya odaklanmış bir tartışmaya dönüşmekte idi;

Zira Amacım Münazara ve Münakaşa Etmek degil; Müzakerede bulunmak... Nezaketten uzaklaşmamak için Müsade istedim..

Geri
Üst Alt