Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyaj ve Triger Hakkında

aux

Kayıtlı Üye
Herkese Selamlar.
Aracım dün 4 yaşına girdi ve triger bakımı da gelmiş oldu.
Bununla beraber artık debriyajı da değiştireyim diyorum.
Her zaman olduğu gibi ERYA ile görüştüm ancak aldığım parça fiyatları çok çok farklı.

Eryada aracıma uygun debriyaj seti;
576 TL işçilik hariç (işçilik dahil 780 TL) Sachs ya da Valeo geliyor.
Burada ise aynı set max. 280 TL'ye geliyor ve ilave üzerine %20 indirimi de var,kabataslak 250 TL diyebiliriz.
http://www.otostart.com/index.php?o...mi=1.6&tanim_1=&tanim_2=&tanim_3=&gelen_isim=

Bu seti buradan alıp işçiliği eryada yaptırsam, 450 TL'ye işçilikle beraber halletirmiş oluyorum.300 lira ise cebimde kalıyor.

Diğer yandan triger değişimi için de 465 TL fiyat aldım. Triger parçalarını da yine aynı siteden hesaplayıp bakacak olursam max. 250 TL gibi bir fiyat oluyor.200 lira da işçilik olsa 450 TL ediyor. (dışarıdan bir özel serviste de sorduğum da 400 TL fiyat vermişlerdi)

yani herşeyi toplam dışarda yaptırdığımda 450debriyaj + 400 Triger = 850 TL ediyor.

ANCAK burada şöyle bir nokta var;
Eğer triger değişimi ve debriyaj değişimini aynı gün eryada yaptırırsam 1245 TL üzerinden %20 iskonto ile 996 TL'ye hallettirebiliyorum. 150 TL için bu kadar uğraşmaya parça beklemeye vs. değer mi acaba diye düşünüyorum.
Bir yandan da triger'in çok çok aciliyeti yok yani 1-2 ay daha bekleyebilir.
Debriyajı uygun fiyatla değiştirip 300 TL cebimde kalsın , trigeri sonra mı halledeyim diyorum.
Sizce ne yapmalı?

moruk bostancı sanayı Vwtech ilkan ustaya gitsene

bence al ruhsatını git aksaraya dilediğin markayı al ve erya da cumartesi öğleden sonra cemal,apo halletsin

karar verilebilitesi zor bir durum cidden. bence trigeri basite alma volkan önce onu değiştir

hepsi aynı gün 146TL farkla parça garantisi.. :eek:key:

kankü işçilikte eryadan şaşmam özel servise gitmem =) özel servis işçiliğe 150 alıyo,erya 200 alıyor.
çok sıkıntı değil yani=)

vw tech ı bır tutma moruk orayla burayla,ama senın bılecegın ıs sen ıcın nerede rahat edıyosa orda yaptır ama emın ol cogu yerden cok daha ıyı :)

hepsi aynı gün 146TL farkla parça garantisi.. :eek:key:

parça garantisi de yiğidim benim debriyajım 22.000km'de değişmişti, şimdi araç 44.800 KM yine bombok oldu..artık araba ilk çalıştığında debriyajın sürtünme sesi de geliyor.
Erya'ya götürsem bunu parça garantisi vs. desem kullanıcı hatası yarım debriyaj vs. diyecekler uğraşmak istemiyorum..mutlaka kullanıcı hatasına bağlayacaklar.bir de ilk opsiyon olarak önce debriyajı değiştireyim 300 lira cebimde kalsın diye düşününce, trigeri de 1-2 ay sonra değiştiririm daha mantıklı geliyor.
yarım debriyaj hiç kullanmam ama bulunduğum lokasyon gereği dur kalk çok yapmak zorunda kalıyorum...

edit:debriyajım 2008 yılında değişmiş üstüne 3 sene geçmiş, dolayısıyla yedek parça garantisine girmiyor.her halükarda yeni debriyaj alacağım.

bence al ruhsatını git aksaraya dilediğin markayı al ve erya da cumartesi öğleden sonra cemal,apo halletsin

aksaraya benzin yakmaya gerek yok abi.
bu verdiğim site kargo bedava şekilde ayağıma kadar getiriyor.bu haftasonu montajını yaptırmam zaten imkansız çünkü pazar izinliyim..her halükarda önümüzdeki cumartesiye kalacağı için kargoyu da bekleyebilirim.

parça garantisi de yiğidim benim debriyajım 22.000km'de değişmişti, şimdi araç 44.800 KM yine bombok oldu..artık araba ilk çalıştığında debriyajın sürtünme sesi de geliyor.
Erya'ya götürsem bunu parça garantisi vs. desem kullanıcı hatası yarım debriyaj vs. diyecekler uğraşmak istemiyorum..mutlaka kullanıcı hatasına bağlayacaklar.bir de ilk opsiyon olarak önce debriyajı değiştireyim 300 lira cebimde kalsın diye düşününce, trigeri de 1-2 ay sonra değiştiririm daha mantıklı geliyor.
yarım debriyaj hiç kullanmam ama bulunduğum lokasyon gereği dur kalk çok yapmak zorunda kalıyorum...

volanda sıkıntı vardır belki ama araban 4 yaşına bastığına göre triger konusunu riske atmaya gerek yok tolkicanım çünkü hiç belli olmaz..
eski arabamla km'si dolan triger'le yazın tatile gitmek durumunda kalmıştım zaman kalmadığı için servise bırakmak için bişi olmamıştı gerilmiştim boşu boşuna gidiş ve dönüşte ama sonuçta triger'deki sıkıntı adamı hayattan soğutur masrafıyla..

146TL farkla hepsinden bi anda kurtulmak kafanın rahat etmesi en temizi..maddi durumun müsait değilse zorla kurtul derim..

Geri
Üst Alt