Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyaj ve Triger Hakkında

Emre fark ettigim sey su, kac saniye beklersem bekleyeyim ayagim hep debriyajin sonuna kadar basili sekilde bekliyorum istem disi...
Sanirim burdan kaynaklanan bir sorun var

sanırım fazla iyimser kalmış be tolkicanım.. :)

ben izmitte 400 tl ye sachs marka taktırmıştım..servisle baya fark varmış cidden fiyat olarak

150 tl için bence o kadar da uğraşmana gerek yok bir kerede hepsini hallet kafan rahat olsun.

bu triger ve debriyajın bir sıkıntı vermesi dışında km veya yıl sınırlaması var mıdır değişmesi için?

bu triger ve debriyajın bir sıkıntı vermesi dışında km veya yıl sınırlaması var mıdır değişmesi için?

debriyaj için yıl ya da km yok..durumuna bağlı..
1.6 8V için triger değişim zamanı 4 yıl ya da 60-80K km arası bişi olması lazım..bütün markalarda aşağı yukarı böyle..
1.4 TSI için soruyosan trigeri zincir olduğu için yıl ya da km sınırlaması yok..durumuna göre 90K km'de de değişmesi gerekebilir 200K km'de de..

1.6 8V için triger değişim zamanı 4 yıl ya da 60-80K km arası bişi olması lazım..bütün markalarda aşağı yukarı böyle..
1.4 TSI için soruyosan trigeri zincir olduğu için yıl ya da km sınırlaması yok..durumuna göre 90K km'de de değişmesi gerekebilir 200K km'de de..

Yiğit abi benim araçtadada sanırım zincirli ne yapıcam bu konuda 5. senesi aracın km si 22750km 1.2 12V

yiğitcim benzinli motorlarda egzantirik kayışlı vw lerde 4 yıl yada 90 bn km (1,8 20v hariç 4 yıl yada 125 bin km) dizellerde ise 1,6 tdi larda 210 bn km gerisi 90 bin :)

yiğitcim benzinli motorlarda egzantirik kayışlı vw lerde 4 yıl yada 90 bn km (1,8 20v hariç 4 yıl yada 125 bin km) dizellerde ise 1,6 tdi larda 210 bn km gerisi 90 bin :)

Peki ya benimki yunus emre abi bi bilgilendir beni ne yapayım :) 22750 2006 model 1.2 12V

montaj yapılırken volant'a baktıracağım. orda da sıkıntı yoksa kesin benim kullanımımda bir sıkıntı var demektir:S

volantta bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum,fakat 40küsür bin kmde ikinci debriyaj brz düşündürücü:confused: hani bi kaç yerde daha yazdım ben canını çıkarmama rağmen 80bin kmde bitti ve 4ncü yaşınada girmişti(15ay yattı ben askerdeyken) hiç duruma baktırmadan trigeride debriyajıda ne blm a'dan z'ye bütün inciğini cinciğini değiştirdim 800gibi bişe tutmuştu,eğer istersen bi fiyat alırız sanada ve gttğm usta benim gibi 2006nın ilk leoncularından,kuk-bkr falan tüm hepsinin işlem yaptırdığı yer cupralarına..

Peki ya benimki yunus emre abi bi bilgilendir beni ne yapayım :) 22750 2006 model 1.2 12V

kardeşim zincir var ise zincirde esneme yada boşluk yapma olmadığı sürece zincir değişmez. ama senin aracının V kayışı vardır o değişir i triger değişimine eş değer sayılır zira triger değişiminde ek 20 liralık bir kayış gelir tüm işçilik nerdeyse aynı

Geri
Üst Alt