Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

debriyaj ve frene basınca stop ediyor

Arkadaşlar yardımlarınız iiçin çok tşk ederim . herkeze tavsiye ederim ankara şaşmaz 16.sokakda PROTECH adlı bi dükkanda işimi çok güzel gördüler gerçekten çok memnun kaldım herkeze tavsiye ederim. bogaz kelebeginde deiglmiş sorun bu anlasıldı. beyin oksitlenmiş.

sorununun çözülmesine sevindim. ayrıca biz tşk ederiz atakancım.

sakın herhangi bir spreyle temizlemeye kalkmayın oksitlenen bölgeyi kuru bir bezle eprom ayaklarını ezmeden ve işin ehli biri yaparsa bence sizin için iyi olur cünki içine su almısmı almamısmı bunada bakmak lazım arkadaşlar.ayrıca bu beyinlerde silikon yok kendi koruyucu özel oring i vardır.zaten beyin söküldükten sonrada adaptasyon gerekicek yanlış bir iş yapmayın derim bence güvenebiliceğiniz başka bir usta bulun ve ona yaptırın arkadasım.

Güvenebilecek kimse kalmadı gerçekten. Siz bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda? Arkadaşın bahsettiği Protech servisi siz olsanız gerek :) Ben beyni size yollasam, yapabilir misiniz?

ben size tel yazıyorum arayın beyni göndermenize gerek yok size tarif ederim hemde tam sorununuzu dinleim ona göre yol gösteririm fatihcim.05419560035

geçmiş olsun aynı sorun bende de vardı Benzinde de yapıyordu LPG de daha fazlaydı
çok uğraştırdı benı ama çözdüm sıkıntı lpg de çıktı
şayet boğaz kelebeği değişimi yapacaksanız kocaeli sorumlumuz tarık ile irtibata geçin
onun tanıdığı bir usta var boğaz kelebeğinin tamirini yapıyor değişim külfetli olur 400-500TL

Şuanda elimde 3 adet boğaz kelebeği var :) Birisi aracın kendi boğaz kelebeği, diğeri Siemens VDO orjinal B.K., diğeri de yan sanayi B.K. Şuanda orjinal olan takılı ama adaptasyonu yapılamadığı için hiçbirşey değişmedi. Adaptasyon sırasında hata veriyor. Elimde bir de Golf 4 çıkma beyin var, yine aynı AKL motor kodlu araçtan çıkma(Kendi aracıma göre programlatmıştım, yakıt tüketimini falan göstermiyordu, eskisini taktım). Tüm bunlar maliyet tabi. Ama sonuç yine hüsran. Olmadı gitti...

Adaptasyon sırasında hata veriyor olması, yani adaptasyon yapmaması ecu'da sorun olabileceğini düşündürüyor bana.

Abi valla önceden arabaya binesim gelmiyordu her ısıkda stop et kalk stop et kalk şimdi kafa rahat bir şekilde gezecem ya :D çok sagolun.

Benim de aynı, habire stop ediyor, direksiyon kilitleniyor, zor durumda kalıyorum. Hele klimayı hiç açamıyorum, anında stop ediyor. Lpg'de güç iyice düşüyor, ilk çalıştırdıktan 3km sonra falan sonra lpg'ye alıyorum stop etmesin diye.

Serdar kardeş, bu beyni söktükten sonra adaptasyondan kastın sadece boğaz kelebeği mi?

Not: Kusura bakma abi, cenaze sırasında yakaladım seni. Başınız sağolsun. Görüşürüz sonra.

Bugün aracın beynini söktüm, elimdeki diğer beyni taktım. Orjinal beynin soketlerine baktım, pırıl pırıl, içini de açtım, hiçbirşey yok. Yani herhangi bir oksitllenme görmedim. Şimdi ne yapmak gerekiyor acaba?

bahsedilen sorunun (rölantide gezme/stop etme) hararet müşürü ile alakası olabilir mi? başka bir sayfada hararet müşürü değişince düzeldiğinden bahsedilmiş. teşekkürler.

bahsedilen sorunun (rölantide gezme/stop etme) hararet müşürü ile alakası olabilir mi? başka bir sayfada hararet müşürü değişince düzeldiğinden bahsedilmiş. teşekkürler.

Hararet müşürü hiç düşünmedim açıkçası. Problem olsa bilgisayarda arıza kodu çıkmaz mı h.müşüründe? Bende boğaz kelebeği (gaz kelebeği) adaptasyon olmuyor, ben ona taktım. Onu bi halledebilsem belki de sorun düzelecek ama yok, olmuyor.
Şimdi beyin(ecu)+maf sensörü+boğaz kelebeğini değiştirdim, bu şekilde adaptasyonu deneyeceğim. Ama bir arkadaşa vagcom'u vermiştim, geri gelmedi bi türlü. O yüzden adaptasyon deneyemedim.

Geri
Üst Alt