Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyaj Sorunu!!! Acil

yiğidonun dediği gibi senkromençte sorun var..insallah çok büyük bir arızası yoktur..yeni bir sanzıman 5-6 bine patlar sana..kronik değildir tamamen kullanıma baglıdır bu sorun..

Umarım şanzıman filan değildir.Çok pahalıya patlar çünkü o...Senkromeç ne kadara patlar??

Belki de debriyajda sorun yoktu,boşuna değiştirmiş oldun onuda..Eğer sorun arkadaşların dediği gibi şanzumanda ise...

yetkili servisin özelliğidir..aslında debriyaj söküp ölçerler ve derler ki %30 duruyor onu da bitir öyle değiştirelim..vites değiştirirken bazaen tam basmıyoruz malesef..debriyaja

yetkili servisin özelliğidir..aslında debriyaj söküp ölçerler ve derler ki %30 duruyor onu da bitir öyle değiştirelim..vites değiştirirken bazaen tam basmıyoruz malesef..debriyaja

özellikle ayağımızın altına toplanan paspas

merhabalar debriyaj setini kaça değiştirdiniz birde baskı balatanın bitip bitmediğini nerden anlayabiliriz arkadaşlar.

otomatik vitesin gözünü seveyim :=)
Ne guzel dedin Serbay
özellikle ayağımızın altına toplanan paspas
Abi vallahi orjinal seat velur almistim ..3 yildir o yonden cok memnunum dirhem kipirdamiyor yerinden.
Umarım şanzıman filan değildir.Çok pahalıya patlar çünkü o...Senkromeç ne kadara patlar??
Belki iyi niyet olarak fiyati indirebilirler..

Vallahi debriyaji her seferinde dosemeye yapistiriyorum..acemilik donemimde corsada 2 kere oyle hatali kullnimdan set degismisti..ders oldu bana simdi hep dibe degiyor:)

su an aynı sorun bendede var 1-3-4-5 calısıyo ama 2 ıptal dıslıler cok kotu ses yapmaya başladı 3 gundur kapıda yatıyo oynatmıyorum yerinden bayramdan sonra ustaya gotürcem...Bence sizde kullanmayın daha kotuye gider...

merhabalar debriyaj setini kaça değiştirdiniz birde baskı balatanın bitip bitmediğini nerden anlayabiliriz arkadaşlar.

araç dururken sağ ayağınız frendeyken 2'ye takın ve ayağınızı yavaş yavaş debriyajdan çekin..araç düşündüğünüzden ve kavrama noktasından daha geç stop ediyosa ya da çok zor bi ihtimal de olsa ayağınızı tam çekseniz de hala çalışıyosa balata bitiyo demektir..velakin hala çalışır ya da çok sonra stop eder haldeyken zaten seyir halinde de balata kaçırır normal şartlardan..gaza yüklendiğinizde arada bi devir yükselir ama aracın hızı artmaz ya da önce bi artıp sonra gitmeye başlar gibi..
anlamanın diğer yolu da..debriyaj pedalı çok sertleşmeye başlamışsa çok yukarda kavramaya başlıyosa da bitiyo demektir..

pedal hafif ve ayağınızı pedalın üstüne tuttuğunuzda arada bi boşluk varmış hissiyatı geliyosa balata iyi durumdadır..

Geri
Üst Alt