Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyaj Hk.

enlaz

Kayıtlı Üye
S.a. arkadaşlar. Geçen hafta aracımın debriyaj setini değiştirdim. Değiştirmeden önce çok sert ve 1. viteste titreyerek kalkış yapıyordu aracım. Değiştikten sonra debriyaj çok hafifledi fakat arada da olsa çok kısa 1. viteste titreyerek kalkıyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Aracım; 2006 leon 1,6 sport up lpgli...

S.a. arkadaşlar. Geçen hafta aracımın debriyaj setini değiştirdim. Değiştirmeden önce çok sert ve 1. viteste titreyerek kalkış yapıyordu aracım. Değiştikten sonra debriyaj çok hafifledi fakat arada da olsa çok kısa 1. viteste titreyerek kalkıyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Kavrava zayıfladığında debriyaj ağırlaşır bizim araçlarda değiştirdiğinde ise kavrama daha net (hidrolik tir debriyaj) olduğundan hafifler..

titremede yeniliğinden olsa gerek baskı balatanın.. biraz alışınca oda kaybolur kanımca :eek:key:

Çok teşekkürler bilgilendirmen için. İnşallah zamanla titreyerek kalkma sorunu da ortadan kalkar da rahatlarım bende :)

as..bende yakın değiştirdim..biraz binince kalkışlar normalleşiyor..debriyaj pedalı normal kıvamına oturuyor..bence de sorun yoktur..

Geri
Üst Alt