Debriyaj Hk. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Debriyaj Hk.

enlaz

Kayıtlı Üye
S.a. arkadaşlar. Geçen hafta aracımın debriyaj setini değiştirdim. Değiştirmeden önce çok sert ve 1. viteste titreyerek kalkış yapıyordu aracım. Değiştikten sonra debriyaj çok hafifledi fakat arada da olsa çok kısa 1. viteste titreyerek kalkıyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Aracım; 2006 leon 1,6 sport up lpgli...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
S.a. arkadaşlar. Geçen hafta aracımın debriyaj setini değiştirdim. Değiştirmeden önce çok sert ve 1. viteste titreyerek kalkış yapıyordu aracım. Değiştikten sonra debriyaj çok hafifledi fakat arada da olsa çok kısa 1. viteste titreyerek kalkıyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Kavrava zayıfladığında debriyaj ağırlaşır bizim araçlarda değiştirdiğinde ise kavrama daha net (hidrolik tir debriyaj) olduğundan hafifler..

titremede yeniliğinden olsa gerek baskı balatanın.. biraz alışınca oda kaybolur kanımca :eek:key:

enlaz

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler bilgilendirmen için. İnşallah zamanla titreyerek kalkma sorunu da ortadan kalkar da rahatlarım bende :)

Ali

Kayıtlı Üye

as..bende yakın değiştirdim..biraz binince kalkışlar normalleşiyor..debriyaj pedalı normal kıvamına oturuyor..bence de sorun yoktur..

Üst Alt