Debriyaj Baskı Balata Değişimi Hk. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Debriyaj Baskı Balata Değişimi Hk.

smiley

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Aracı belli bir süre kullandıktan sonra debriyajdan kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyor. debriyaj da biraz sert ve yukarda kavrıyor. baskı balatanın bittiğinden şüpheleniyorum ustanın biri baskı balata zamanı gelmiş diye yorum yaptı. Öncelikle leonların debriyajları sert midir ve bu kapı gıcırtısı sesini baska duyan var mı? Son olarak da eğer değişim gerekirse usta tavsiyesi alabilir miyim yakın zamanda değişim yapan varsa fiyat da verebilirler mi?

yukcell88

Kayıtlı Üye
Özellikle motor çalışmaz konumda iken daha net duyulan bir gıcırtı bende de var. Lakin bahsi geçen 5. vitese takıp kaldırma olayını denediğimde aracım tereddütsüz stop ediyor. Yani bir çok ustaya göre baskı balata sağlam. Başka görüşleri bekleyelim.

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
Otoparkıma girdiğimde araç viteste ayak debriyajda iken o sesi bende alıyorum, 2 hafta evvel 15000 bakımına gittim debriyajda bir sorun görmediler herhal, trafikte sesi duymak zor, dediğiniz gibi uyuz edici gıcırtı sesi bende hiç hoşlanmıyorum.

smiley

Kayıtlı Üye
değişim için usta tavsiyesi ve fiyat hakkında bilgisi olan var mı?