debrıyajdan gelen garip ses nedendr (acil lütfen) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

debrıyajdan gelen garip ses nedendr (acil lütfen)

agape666

Kayıtlı Üye
arkadaşlar gaza yuklenıp birden debriyaja bastığımda sanki bişey bosta donup bır yere surtuyor gibi bir ses var ama metalin temas sesi gibi değil kesık kesık sanki bir karton kutya bırsey surtuyormus gıbı garanti bitimine 8 gun kaldı sizce sorun ne olabailir

Duvi

Kayıtlı Üye
arkadaşlar gaza yuklenıp birden debriyaja bastığımda sanki bişey bosta donup bır yere surtuyor gibi bir ses var ama metalin temas sesi gibi değil kesık kesık sanki bir karton kutya bırsey surtuyormus gıbı garanti bitimine 8 gun kaldı sizce sorun ne olabailir
Baskı tam ayırma yapmıyor olabilir...

tugra kazım

Kayıtlı Üye
göstermekte fayda var kardeşim ulvi nin dedigi gibi ayırma yı tam yapmayıp sürtüyodur bi yere madem sürede kısıtlı vakit gecirme garanti için :seat

agape666

Kayıtlı Üye
sanırım gaza yuklenıp araba tam hareket almadan birden debrıyaja basınca oluyor

pilotender

Kayıtlı Üye
aynı ses bende de var merak ettim sorunu nasıl çözmüştünüz?

pilotender

Kayıtlı Üye
Konuya cevap yazilmamis. Arkadaslar ben sorunumu debriyaj baski balatayi degistirerek çözdüm. Ayni sorunu yasayan arkadaslara fikir olsun. Debriyaj balatasinin merkezinde 4 tane yay var onlardan birisi yuvasini parcalayip cikmis yerinden. Debriyaja her basışta sürtüyormus. Balata bitmemisti hatta cok iyiydi ama degistirdim sorun duzeldi. Icinden cikan bozuk balata valeo idi. Tabi ben tekrar valeo takmadim. Ismini hatirlamiyorum ama bana ya luk tak ya da bir baska marka soylediler ondan tak dedile. Digerini yani simdi ismini hatirlamadigimdan aldim taktim. Parca 250 liraydi

H. ENDER PALA

MuRDocK

Kayıtlı Üye
Konuya cevap yazilmamis. Arkadaslar ben sorunumu debriyaj baski balatayi degistirerek çözdüm. Ayni sorunu yasayan arkadaslara fikir olsun. Debriyaj balatasinin merkezinde 4 tane yay var onlardan birisi yuvasini parcalayip cikmis yerinden. Debriyaja her basışta sürtüyormus. Balata bitmemisti hatta cok iyiydi ama degistirdim sorun duzeldi. Icinden cikan bozuk balata valeo idi. Tabi ben tekrar valeo takmadim. Ismini hatirlamiyorum ama bana ya luk tak ya da bir baska marka soylediler ondan tak dedile. Digerini yani simdi ismini hatirlamadigimdan aldim taktim. Parca 250 liraydi

H. ENDER PALA
sachs

pilotender

Kayıtlı Üye
Aynen oyle kardesim .. yav aslinda hayatim arabadir ama nedense aklima gelmedi bor turlu :) sachs idi evet

H. ENDER PALA

Leonist

Kayıtlı Üye
Garantiden mi yaptirdiniz? Baskı balatası garantiye girmiyor sanırım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi