Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Değer kayıp tazminatı

snnylmz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

sıfır km almış olduğum leonum ile 1 ay sonra trafikte sakin seyrederken %100 kusurlu bir şekilde arkadan bir araba geldi çarptı, şükür sağlığımıza bir şey olmadı ama araçta bir hasar kaydı oluştu. bu da haliyle araçta değer kaybına sebep oldu.

bu değer kaybı için karşı tarafa tazminat davası açmaya karar verdim ancak prosedürü araştırınca ilk olarak karşı tarafın trafik sigortasına başvurmak gerektiğine dair bilgiler buldum.

daha önce başınıza böyle bir olay geldi mi veya çevrenizden bu süreçle ilgili bir duyumunuz var mıdır?

yardımcı olursanız sevinirim.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun trafik ceza mahkemesine başvurman gerekiuor diye biliyorum aynı durumu bnde yaşadım karşı tarafın trafik sigortası yoktu benim aracımı ceplerinden yaptrdılar değer kaybınıda nakit olarak aldım ama senin mahkemeye gidip dava açman eksperin gelip aracı incelemesi gerekiyor. Süreç biraz karışıl sabır gerekiyor allah kolaylık versin.

Şahıslarını tanımadığım bir kazayı duymuştum. Araç değer kaybı yaşadığı için dava açılmış. Davacı davayı kazanıp değer kaybını tahsil etmiş.

Gecmis olsun. Ben cok detay bilmiyorum ama internet te bircok site var. Ben arama yaparken gördüm. Bi göz atin isterseniz

Bu konuyu geçen bir arkadaş daha söyledi adliyede sırf bu konuya bakan bir birim varmış hakem heyeti gibi sen sigortanın yaptığı onarım listesi ve birkaç evrak daha söyledi ama unuttum onlarla başvurup işlem yapmalarini istiyormussun ve senin kaza sonrası aracı inceleyen exper kimse ilk ona ulaşıp olayı doğruluyor sonra ya aynısı yada farklı bir exper piyasa değerini araştırıp hasar tutarina bağlı olarak ne kadar değer kaybı olduğunu hesaplayıp karar veriyormus tabi bunun ne kadar süreceği kesin degil süre tam nasıl işler detaylı sormak gerekir satacak fikriniz yoksa yakın zamanda baş vurun hiç yoktan elinize değer kaybı kadar nakit geçer ve piyasaya aldığınız kadar değer düşüklüğü yansitirsiniz

Değer kaybını karşı tarafın sürücüsünden mi tahsil ediyorlar acaba? Sonuç olarak bir kaza bu kimse kimseye isteyerek çarpmaz. Bununla birlikte çarptığı araba yüksek değerli bir araçsa sorun dahada büyüyebilir. Fakat değer kaybını sigorta firması karşılıyorsa gayet mantıklı bir olay olur.

Değer kaybını karşı tarafın sürücüsünden mi tahsil ediyorlar acaba? Sonuç olarak bir kaza bu kimse kimseye isteyerek çarpmaz. Bununla birlikte çarptığı araba yüksek değerli bir araçsa sorun dahada büyüyebilir. Fakat değer kaybını sigorta firması karşılıyorsa gayet mantıklı bir olay olur.
Tahmini olarak sigorta öder ama adama da bir sonraki sigorta da güzel bir iyilik yaparlar hemde bol öpücükler sunarlar

Arkadaşlar merhaba,

sıfır km almış olduğum leonum ile 1 ay sonra trafikte sakin seyrederken %100 kusurlu bir şekilde arkadan bir araba geldi çarptı, şükür sağlığımıza bir şey olmadı ama araçta bir hasar kaydı oluştu. bu da haliyle araçta değer kaybına sebep oldu.

bu değer kaybı için karşı tarafa tazminat davası açmaya karar verdim ancak prosedürü araştırınca ilk olarak karşı tarafın trafik sigortasına başvurmak gerektiğine dair bilgiler buldum.

daha önce başınıza böyle bir olay geldi mi veya çevrenizden bu süreçle ilgili bir duyumunuz var mıdır?

yardımcı olursanız sevinirim.
Deger kaybı oluyor ona yapacak birsey yok sadece karşı tarafımn sigortası karsılıyor onarımı

Eğer karşı taraf %100 suçlu ise
Karşı tarafın sigoratası yada kaskosu tazminatı ödemez
Kazayı yapan kişi öder ama ne kadar ödeyeceğine mahkeme karar verir

İç Rakıyı Rahatla , Bin SeaT a Çağ Atla

Geri
Üst Alt