Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DCT vs. 7G-tronic vs. DSG..

şikayet var.com da şikayetlere göz gezdirdim dsg ile SORUNLU şeklinde söylenebilecek tek bir kanıt göremedim.

ayberkten bu iddiasını kanıtlamasını bekliyorum. kayda değer bir kanıt ortaya koyamazsa söylediği tamami ile marka karalamaya yönelik bir tavır olacaktır.

Ankara sanayideki dükkanları gezip sorabilirsin Emre. Ogün ve Mehmet Abi'de bu yöndeki yorumlara yanımda şahit oldular. Hatta sırf DSG şanzımanın sorunları yüzünden araçlarını satan insanlarda var müşterileri arasında. Ayrıca çok pahalı ve aracın güçleriyle oynandığı zaman bozulmak için an kollayan bir hale geliyorlar.

varmışlar beni ilgilendirmiyor resmi yazılı kanıt bekliyorum. o adamların öküz gibi kullanmadığı nerden malum :)

sana bir örnek: toyota m/m şanzımanlar tam bir rezaletti millet sapır sapır yolda kalıyrodu şanzımanlar kilitleniyordu en sonunda kabul edip benim bildiğim iki kişi mahkeme kararı ile aracını değiştirtti ve bunun arkasından ilk model yılı değişiminde (geçtiğimiz yaz) yeni araçlardaki şanzımanlarda iyileştirilme yapıldı.

DSG dediğin dünya çapında milyonlarca araçta kullanılan halen senede yüzbinlerce araçta satılan br şanzıman. iki tane araçta çıktı 3 5 tane öküz öküzlük yaptı diye adı kötüye çıkmaz.

eğerki böyle bir şey avrsa resmi bir yazıyla ve belge ile kanıtlayabilmen gerekir yoksada sanayide iki kişide gördüm bahanesi altında SORUNLUDUR diyerek karalayamazsn.

Kaç kişi yani 10-20? Çok sorunlu olmasına nasıl karar veriyosunuz? Ankara sanayimidir bu işin merkez noktası?

Siz sorunsuz olduğuna nereden karar veriyosunuz? Adamlar günde kaç tane arabaya bakıyor. Sizden iyi biliyolardır heralde. Oto sanayi konusunda da Türkiye'nin en iyisi Ankara'dır. Bunun tartışmasına girmek bile istemiyorum.

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

varmışlar beni ilgilendirmiyor resmi yazılı kanıt bekliyorum. o adamların öküz gibi kullanmadığı nerden malum :)

sana bir örnek: toyota m/m şanzımanlar tam bir rezaletti millet sapır sapır yolda kalıyrodu şanzımanlar kilitleniyordu en sonunda kabul edip benim bildiğim iki kişi mahkeme kararı ile aracını değiştirtti ve bunun arkasından ilk model yılı değişiminde (geçtiğimiz yaz) yeni araçlardaki şanzımanlarda iyileştirilme yapıldı.

DSG dediğin dünya çapında milyonlarca araçta kullanılan halen senede yüzbinlerce araçta satılan br şanzıman. iki tane araçta çıktı 3 5 tane öküz öküzlük yaptı diye adı kötüye çıkmaz.

eğerki böyle bir şey avrsa resmi bir yazıyla ve belge ile kanıtlayabilmen gerekir yoksada sanayide iki kişide gördüm bahanesi altında SORUNLUDUR diyerek karalayamazsn.
Sende konulara yazı yazarken, amcam kamyon şöförlüğü yaptı o böyle yapıyordu, ya da ben Insignia'yı test ettim 5 para etmez derken yazılı kanıt sunuyor musun Emre? Insignia 5 para etmez diye elinde bir yazılı kanıt var mı? Sen Insignia kötü diyince nasıl Insignia'nın adı karalanmıyosa, benim DSG sorunlu dememle Volkswagen birşey kaybetmez. Ama DSG sayesinde VW'nin neler kaybettiğini biraz sanayi gezip görebilirsin.
Araç sahipleri de araçlarını, istediği gibi kullanmakta özgürdür. Fabrika, aracı standart özellikleri korunduğu sürece sağlam kılmak zorundadır. O öküzlükleri yapıp, aracın dayanıklılıklığını test etmek için, markaların AR-GE bölümleri var. Nasıl otomobil koltuğu, 50kg insandan, 120kg insana kadar sağlamlığını koruyosa, aracını 50hp verirken kullanan biriyle 120hp verirken kullanan birine de dayanıklılık göstermek zorundadır.

benim bakış açımlada ankara sanayisi o kadar değil o zaman :)

buna bende karar veremeyeceğim gibi sende yada başkasıda karar veremez. eğerki bu şekidle kabul edilmiş bir servis belgesi mahkeme kararı yada almanyadan yazılı bir belge yoksa kimse sorunludur diyemez.

ayrıca bunlar tüm dünyaya satılıyor. almanyadaki adamın arabasındakide aynı ingiltreredekide amerikadakide. yabacı forum sitelerinde dsg kullanıcılarının alayının ağzının suyu akarken böyle bir olay çıksa emin ol elin gavuru dünyayı yerinden oynatır.

Biz sorunsuz diye birşey mi attık ortaya? Ben göremedim öyle bir yazı?

Kaç tane arabaya bakıyorlar? Sadece Türkiyede satılıyor heralde DSG, onda da uzman Ankara?

[/COLOR]
Sende konulara yazı yazarken, amcam kamyon şöförlüğü yaptı o böyle yapıyordu, ya da ben Insignia'yı test ettim 5 para etmez derken yazılı kanıt sunuyor musun Emre? Insignia 5 para etmez diye elinde bir yazılı kanıt var mı?

onun için kanıta gerek yok. ben orada kişisel tercihlerimi ve görüşlerimi paylaşıyorum. ama senin yazdfığın tamamen bir iftiradan ötesi değil.

bu yüzden boşuna konuyu değiştirme APTALCA KELİME OYUNLARI yapma yemezler.

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

Biz sorunsuz diye birşey mi attık ortaya? Ben göremedim öyle bir yazı?

Kaç tane arabaya bakıyorlar? Sadece Türkiyede satılıyor heralde DSG, onda da uzman Ankara?

uzman ayberkmiş bak her b.ku bildiğini sanıyor. göz ucuyla bakıp aa bak bu sorunlu diyebiliyor mükemmel yetenek harcanıyor buralarda.

Ayberk saçmalamaya başladın farkında mısın. ??

benim bakış açımlada ankara sanayisi o kadar değil o zaman :)

buna bende karar veremeyeceğim gibi sende yada başkasıda karar veremez. eğerki bu şekidle kabul edilmiş bir servis belgesi mahkeme kararı yada almanyadan yazılı bir belge yoksa kimse sorunludur diyemez.

ayrıca bunlar tüm dünyaya satılıyor. almanyadaki adamın arabasındakide aynı ingiltreredekide amerikadakide. yabacı forum sitelerinde dsg kullanıcılarının alayının ağzının suyu akarken böyle bir olay çıksa emin ol elin gavuru dünyayı yerinden oynatır.
Soruma cevap verir misin Emre? Sen Insignia'yı kötülerken, yazılı kanıt gösterdin mi insanlara? Her yerde insanların ağzının suyu akarken Insignia için?
Demekki işine geldiği gibi yorum yazıyorsun. Soruma cevap verdiğin zaman (varsa) kendi soruna da cevap almış olacaksın.

Geri
Üst Alt