Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DCT vs. 7G-tronic vs. DSG..

Konu, 'Karşılaştırmalar' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

1. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    hemen aynı vites geçiş zaman aralıklarına rağmen DSG ve DCT'ye göre en büyük avantajı 7G-tronic'in "kick down"larda teker teker vites düşürmek yerine 6 ya da 7. vitesteyken direkt 3'e 4'e atabilmesi vitesi..DCT zaten çok yeni bi şanzıman ve şuan bildiğim kadarıyla sadece M3'te var..siz aralarından hangisini tercih ederdiniz. ??

performans, yakıt ekonomisi ve sunduğu seçenekler olarak..

7G-tronic..

DSG..

DCT..

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    D) hic biri,manuel forever:) saka b yana heralde dsg derım bu sıralama ıcınde bıldıgım kadarıyla dsg dıgerlerınden daha once yapılmıs ve versıyonları daha fazla olan b sanzıman,deneyım daha fazla olcagı ıcın yenı versıyonlasrdakı hata payı da daha az olcaktır

3. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Can'a katılıyorum, bende sanırım vites atmak zoruma gittiği zaman autoya geçerim :) şimdilik manuel forever sonrasına bakarız :D

4. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    o zaman soruyu daraltıyım ben yazdım sanıyodum yazmamışım performans açısından diye belirtiyim..3'ü de performansa olumlu yönde etkileyen şanzımanlar..

5. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Valla auto ile manuel arasında 1 sn bile fark olsa manuel alırım, ama 1sn üzeri olursa dsg seçerim sanırım. Auto araba bana pek keyif vermiyor.

6. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    3'ü 0-100'de ortalama 0.2-0.3-0.5 son hıza kadar da 1sn.'yi buluyodur kardeşim.. :)

7. glenfiddich

glenfiddich SCW Üyesi

1.136
    0
    36
    şehir içinde forza otomatik. sadece uzun yolda otomatik vites istemem çünkü tehlikeli. bilimsel olarakta kanıtlanmıştır.

8. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Bende Manuel taraftarıyım. Ayrıca, DSG çok sorunlu bir şanzımandır.

9. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    manuel derim. dsg sorunlu lafı yalandır.

10. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    neden

Sayfayı Paylaş