"Darwin Now" sergisi 4 Eylül'de Ankara'da | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

"Darwin Now" sergisi 4 Eylül'de Ankara'da

Konu, 'Kültür Ve Sanat' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  Charles Darwin'in doğumunun 200. ve ''Türler'in Kökeni Üzerine'' adlı eserinin yayımlanışının 150. yılını kutlamak için British Council düzenlediği ''Darwin Now'' sergisi, 4 Eylülde Ankara'da açılıyor.

  British Council'den yapılan yazılı açıklamada, Charles Darwin'in çalışmalarının, biyolojiyi ve bilimin diğer dallarını günümüzde de etkilemeye devam ettiği ve eserlerinin 21. yüzyılda karşılaşılan önemli sorular hakkında farklı bakış açıları sunduğu belirtildi.

  Darwin'in çalışmaları ve görüşlerinin nasıl şekillendiğinin kitleler tarafından incelenebilmesi için düzenlenen ''Darwin Now'' sergisinin Bilkent Üniversitesinde 4 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebileceği kaydedilen açıklamada, serginin açılışına British Council Türkiye Direktörü Jeff Streeter ile üniversiteden akademisyenlerin katılacağı ifade edildi.

  ''Darwin Now'' sergisinin Amerika, Avustralya, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hırvatistan, Hong Kong, İspanya, Kanada, Kore, Küba, Libya, Mısır, Fas, Tunus ve Yunanistan gibi 25 ülkede gerçekleştiği vurgulanan açıklamada, serginin Boğaziçi, İstanbul Kültür, İstanbul Teknik, ODTÜ ve Sabancı üniversitelerinin yerleşkesinde de açıldığı anımsatıldı.

  ntvmsnbc
   

Sayfayı Paylaş