Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Daha sessiz bir Leon için

tanilak

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,

Uzun süredir forumda takip ettiğim ve arkadaşlarımızın da uygulamaların olumlu sonuç vermesi sonucu ufak çaplı bir yalıtım işine giriştim. Ses yalıtım için aracımın ön kapılarına ve kaputuna fitil takma işlemini gerçekleştirdim.

Açıkçası aracım yandan çok rüzgar sesi almıyordu ama kapıların sert bir şekilde kapanması ile ortaya çıkan "dank" sesini önlemiş oldum, artık daha tok bir sesle kapanıyor.

20130614_100518.jpg

Ayrıca kaputun sağına ve soluna yaptığım fitiller ile de dışarı çıkan dizel sesi bir nebze azalmış oldu, açıkçası aracımı çoğu zaman camlar kapalı kullandığımdan pek ses duymuyordum ama camı açtığımda dışarı oldukça motor sesi gittiğini fark etmiştim. Şimdi ise dışarı giden ses bir nebze azalmış.

20130614_100552.jpg

20130614_100602.jpg

Bugün baya yağmur yağdığı için araba oldukça kirli duruyor, normalde aracım böyle değil tabiki :)

Ekli dosyalar

• 20130614_100552.jpg
    20130614_100552.jpg
    64.6 KB · Görüntüleme: 137
  • 20130614_100518.jpg
    20130614_100518.jpg
    58.6 KB · Görüntüleme: 147
  • 20130614_100602.jpg
    20130614_100602.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 129
ellerine saglık arka kapılar için bişey yapamadınmı

[MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] kardeşimiz bu iş için çok uğraşmıştı. Güle güle kullan...

eline sağlık böyle işleri kendileri yapanlara büyük saygı duyuyorum.

Eline koluna emeğine sağlık... güzel uygulama...

Arkadaşlar selam,

Uzun süredir forumda takip ettiğim ve arkadaşlarımızın da uygulamaların olumlu sonuç vermesi sonucu ufak çaplı bir yalıtım işine giriştim. Ses yalıtım için aracımın ön kapılarına ve kaputuna fitil takma işlemini gerçekleştirdim.

Açıkçası aracım yandan çok rüzgar sesi almıyordu ama kapıların sert bir şekilde kapanması ile ortaya çıkan "dank" sesini önlemiş oldum, artık daha tok bir sesle kapanıyor.

Ayrıca kaputun sağına ve soluna yaptığım fitiller ile de dışarı çıkan dizel sesi bir nebze azalmış oldu, açıkçası aracımı çoğu zaman camlar kapalı kullandığımdan pek ses duymuyordum ama camı açtığımda dışarı oldukça motor sesi gittiğini fark etmiştim. Şimdi ise dışarı giden ses bir nebze azalmış.

Bugün baya yağmur yağdığı için araba oldukça kirli duruyor, normalde aracım böyle değil tabiki :)

elinize sağlık. acaba kapı fitilleri tam olarak ne gibi bi fayda sağlıyor bi de bu işi ne kadara mal ettiniz?

elinize sağlık. acaba kapı fitilleri tam olarak ne gibi bi fayda sağlıyor bi de bu işi ne kadara mal ettiniz?

maliyeti ise 20tl tuttu :) forumda bahsettiğimiz bir yer var bende oradan satın aldım, seat leon kapı fitili yazınca google a da hemen bulabiliyorsunuz..

Geri
Üst Alt