• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Dİecast koloksİyonum

janset

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlarım yaklaşık 10 senedir biriktirdiğim 1/18 ölçekli diecast koloksiyonum bulunmakta,belki aranızda bu tür model araçları bilenler vardır.Bu modeller gerçek araçların 1/18 kadar oranda küçültülmüşü olup bire bir aynı detaylar bulunmakta,gerek motor gerekse iç kısımlarında en ufak düğme ve kablosuna dek bire bir aynılarıdır,yaklaşık ağırlıkları bir tanesinin 8 kg civarında bulunmakta ve bu modeller KYSHO,BBR,MINICHAMPS gibi firmalar araç üreticilerinin siparişi üzere üretilmekte,dolayısıyla temin etmek oldukça zor ve pahallı.

büyük kırtasiyelerde bazen diecast ürünleri satılmakta onlar tam bir oyuncak niteliğinde,bu modeller ise çok özel yapım koloksiyonluk parçalar,arkadaşlarım bu hobiyi tavsiye ederim.

bbj_bt

Kayıtlı Üye
Selam göktuğ abi =)

Bir kac modelini bana gostermiştin gercekten de müthiş bir hobby.. senden 2 3 araba isteyebilirm yakında foto cekimi için senin içinde uygunsa sevdiklerini yada fotograflarını istediklerini alabilirm kısa süreliğine =)

janset

Kayıtlı Üye
tabiki kardeşim,bende sahilde falan resim istiyordum...

Murat34

Kayıtlı Üye
fotoğrafların kalitesiyle gerçek gibi görünmüşler gerçekten güzel bir hobi ve koleyksiyon... inşallah daha da artırırsınız :)

LeonRider

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir hobby masraflı ancak büyüdükçe modeller arttıkça seyrine doyum olmuyor büyük emek harcamışsın bu koleksiyon için elinize cebinize sağlık....:eek:key:

cureshot

Kayıtlı Üye
Süperler gerçekten, açıkçası tebrik ederim çok güzel dizmişsin..

tuğra

Kayıtlı Üye
süper bi zevk ve koleksiyon tebrik ediyorum hep böyle bi hobim olsun istedim ama maalesef

whiteline-XL

Kayıtlı Üye
Göktuğ abi hakikaten çok güzel modeller. siyah autoart dealer ed. s serisi bende de var. ilk ve tek auto art model aracım odur. bende de birkaç model var. bu arada diecastturk'e üyemisiniz? sanki hatırlar gibiyim.

Üst Alt