Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Düzgün seri ve stopsuz kalkış tavsiyesi ?

tolgabes64

Kayıtlı Üye
merhabalar.. ibiza da ilk kalkışlarda küt diye sarsıntılı bi kalkış oluyor. golf de alıştığım o yumuşak seri kalkışı bitürlü ibizada yakalayamadım. sanki debriaj küt diye oturuyo ancak neredeys mikronla debirajı yavaşcana bırakacam gene öyle ve kalkışlarda buyüzden stop ettiriyorum. normal bi kalkış için çalışmak gerek ancak bi ibizada beceremedim bu kalkışı! bana tavsiyesi olan varmı ? yavaşca ivme kazanarak kalkmayı ?

Az gaz veriyosun ondan, birazdaha fazla gaz ver rahatça kalkarsın..

iki türlüde denedim 1100 1300 devir arası gaz veriyorum çok yavaş yarılıyorum biraz gidiyorum ama küt diye oluyor herkalkışta. babamda bu yüzden az patinaj çektirmedi :(

İbiza da titremesiz kalkışın yolu gazı hafif pomapalayarak kalkmak...

Az gaz veriyosun ondan, birazdaha fazla gaz ver rahatça kalkarsın..

ibiza kullanmadım ama eğer bi sorun yoksa ıbızayı kaldırmak golfü kaldırmaktan daha kolay olmalı sonuçta küçük hacimli motor ve daha düşük bi ağırlığa sahip daha önceki tecrübelerime göre mesela 206 ve c3 meganedan meganeda 2.0 vectradan daha kolay kalkıodu.debriyaj setinde flan bi sorun olabilirmi acaba?

ibiza kullanmadım ama eğer bi sorun yoksa ıbızayı kaldırmak golfü kaldırmaktan daha kolay olmalı sonuçta küçük hacimli motor ve daha düşük bi ağırlığa sahip daha önceki tecrübelerime göre mesela 206 ve c3 meganedan meganeda 2.0 vectradan daha kolay kalkıodu.debriyaj setinde flan bi sorun olabilirmi acaba?

Aracı kaldırmak zor değil zaten, kolay.. Arkadaşımızın sıkıntısı az gaz veriyor, bu yüzden..

aragazlı wererek gazı hafif pompalayarak kaldır. Balatayıda yememiş olursun. ;)

aracı kaldırıyoruzda yumuşak bi kalkış olmuyor hep sorun yapıyor.

sıfır arabanın ne sorunu olabılırkı :)

tolga kardeşim ilk kural strese girmeyeceksin ve gözün devir saatinde değil yolda olacak kulağını motora ver
gazı kökleyip debriyajı bırakmakta olmaz... vag grubunun özelliğidir debriyaj sonradan kavrar ilk kaldırışta kavramaz
bu yüzden yarım debriyajla başla işe ve dediğim gibi stres yapma arabadan korkma o senden korksun
sen bunu beceriksiz oldugun için yapamıyor değilsin strese girdiğin için yapamıyosun rahat ol ve yola bak işte ozaman hersey iyi olacak..
ayrıca boş yollarda kendıne hafif rampalar bul buralarda bıraz alıştırma yap ama asla umutsuz olma
gerekırse aynı yolda 10 kez deneme yap illaki o ayarı bulucaksın ve çok kısa sürede bu işi çözeceksın

Her yolu denedin ama sorun gideremediysen aracin sifir ise garantisi var dir debriyaj takimlarinda soun olabilir biranonce servise gitmeni tavsiye ederim aksi taktirde baska sorunlar cikarabilir

Geri
Üst Alt