Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı Aracı...

schumi

Kayıtlı Üye
resim12659955601.jpg

Forbes dergisi, dünyanın en pahalı arabasını 1,61 milyon Euro değerindeki Koenigsegg Trevita olarak belirledi.

Fransız Le Point gazetesinin haberine göre, Forbes, dünyanın en pahalı arabaları listesinde birinci sıraya 1.018 beygir gücünde ve 1,61 milyon Euro değerindeki Koenigsegg Trevita`yı yerleştirdi. Aracın dünyada yalnızca üç adet üretimi bulunuyor.

Listenin ikinci sırasında ise 1,46 milyon Euro değerindeki Bugatti-Veyron 16,4 Grand Sport bulunuyor. Yalnızca 150 adet üretimi bulunan araç, W16 motor sayesinde saatte 374 kilometre hız yapabiliyor. Aracın Coupe versiyonunun ise 1,20 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

Üçüncü sıradaki Pagani Zonda Cinque Roadster`ın ise 1,3 milyon avro değerinde olduğu ifade ediliyor. 678 beygir gücündeki araç, 3,4 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor.

İŞTE İLK 10
MARKA MODEL FİYATI (EURO)
1- Koenigsegg Trevita 1,61 milyon
2- Bugatti-Veyron 1,46 milyon
3- Pagani Zonda Cinque Roadster 1,3 milyon
4- Lamborghini Reventon Roadster 1,15 milyon
5- Lamborghini Reventon 1,37 milyon
6- Maybach Landaulet 1 milyon
7- Koenigsegg CCXR 950 bin
8- Koenigsegg CCX 731 bin
9- Leblanc Mirabeau 559 bin
10-SSC Aero 541 bin

-Alıntıdır-

Valla alıntı yaptığım yerde ne yazıyosa onu yapıştırdım Alp..:)

bu arabaları almayı kafaya koydun ve ruhsatı çıkardın hooopppp 2. el sayılacak. o kadar para verip binmeye de kıyamaz insan, bu dünyada nasip olacağını sanmam zaten olmasında :D:D

Veyron Grand Sport'lar nerdeyse 2-2.5 milyon Euro'ya kadar satılıyodu..
bunun yanında Bleu Centenaire ya da Mansory Vincero 3 milyon Euro civarında satıldı..
bu bağlamda Köenigsegg'in de versiyonları var Köenigsegg en pahalısı diyo ama sadece 3 tane mi ürettiler bu modelinden buna rağmen neden listenin başında o var anlamadım..Sezgin abi pay mı aldın yoksa reklam yapmak için.. :D :D

velakin Veyron tüm versiyonları dahil bildiğim kadarıyla 200 adet civarı üretildi..
ve bitti zaten artık..ona rağmen bu fiyat..
illa Köenigsegg diyosak ama ben direkt CCXR'ıni alırdım muhtemelen de bunun aynısı olurdu.. :D :D

ny_koenigsegg-ccxr_ml_1.jpg

---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

bu arada dikkat ettim de bu liste pek doğru gelmedi bana..
Reventon da daha pahalı normalde..

Veyron Grand Sport'lar nerdeyse 2-2.5 milyon Euro'ya kadar satılıyodu..
bunun yanında Bleu Centenaire ya da Mansory Vincero 3 milyon Euro civarında satıldı..
bu bağlamda Köenigsegg'in de versiyonları var Köenigsegg en pahalısı diyo ama sadece 3 tane mi ürettiler bu modelinden buna rağmen neden listenin başında o var anlamadım..Sezgin abi pay mı aldın yoksa reklam yapmak için.. :D :D

velakin Veyron tüm versiyonları dahil bildiğim kadarıyla 200 adet civarı üretildi..
ve bitti zaten artık..ona rağmen bu fiyat..
illa Köenigsegg diyosak ama ben direkt CCXR'ıni alırdım muhtemelen de bunun aynısı olurdu.. :D :D

ny_koenigsegg-ccxr_ml_1.jpg

---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

bu arada dikkat ettim de bu liste pek doğru gelmedi bana..
Reventon da daha pahalı normalde..

edition versiyonu cok daha guzel :) hastayım bu arabaya

Geri
Üst Alt