Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Düşük Hızda Hissedilen Hafif Yalpalama Hakkında

bende aracı alalı 1 hafta oldu benimde sağa çekme sorunum vardı servise götürdüm herhangi bi ücret ödemeden rot ayarı yaptılar sıkıntım kalmadı

Aracımı bugün sabah servise verdim saat 2 civarı teslim aldım, etrafta şöyle bir tur attım sorun ortadan kalkmış gibi gözüküyor, ama en kesin sonucu sabah yoğun trafikte gelirken test ettiğimde alırım. Arabayı Doğuş Oto Maslak Servisine vermiştim, dört tekere de balans ayarı yapmışlar, herhangi bir ücret talep etmediler.

Herkese teşekkürler,

Bir kac gundur dikkatlice takip ediyorum, ayni sarsinti yon degistirmis durumda, soyle ki; balans yapilmadan once arac sola dogru topalliyordu, simdi ise saga dogru topalliyor, ancak gecen sefere nazaran bu seferki daha zor farkediliyor. Yani yine bize servis yollari gorundu.

Ben de 1800 de goturdum, bana da ayni sekilde normaldir olabilir gibisinden konustular :)

Başkalarına da benzer bir durumda yardımcı olabilmek adına güncel durumu aktarmak istedim.

Dün aracı servise verdim, tekrar incelediler, ön düzene filan bakılmış, herhangi bir sorun yokmuş. 12.000 km de olan başka bir aracın lastiklerini (jantlarla beraber) benim aracıma takıp test etmişler herhangi bir sorun olmamış. Sıfır bir aracı denemişler benzer şekilde onda da bu sorun varmış.

Neyse, lafı fazla uzatmayayım, sonuç olarak benim kafama yatmasa da araç 10.000 km civarına geldiğinde lastiğin alışacağını ve bu sorunun ortadan kalkacağını, başka yerlere sorduklarında da bu tür sorunların zamanla düzeldiğini söylediler.

Ben yine de başka bir yerde lastikleri kontrol ettirmeyi düşünüyorum, çünkü bana lastiklerin birinde ya da tümünde sorun var ve değiştirmemek için bahane yaratıyorlar gibi geliyor.

Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

mete bilindik bir lastikçide lastik havalarını indir ve jantlarını lastikten ayır tekrar hava basıp balans yaptır

Haftasonu firsat bulabilirsem deneyecegim.

Tesekkurler,

En iyisi rotbalansçıya götürmek üstünde ve makinada balans yaptırmak lastik yeni olsada taban hatası olabilir ve bu gözle görülmeyebilir dikkatli incelemek lazım...

Geri
Üst Alt