Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dönüşlerde gelen ses (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sametcan93

Kayıtlı Üye
İyi günler arkadaşlar. Konuyu sıcağı sıcağına açayım dedim. Aracım dönüşlerde garip garip sesler çıkarmaya başlardı böyle lastiklerin bağlı olduğu aksamlardan geliyor. Neden olabilir bu durum ?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sorunun cevabını içinde vermişsin aslında :) seninde dediğin gibi alt aksamda rotlarda rotillerde aks bilyalarında vb parçalardan birinde deformasyon olmuştur.bi rotbalanscıya gösterirsen çözerler :)
ilave olarak aracında yay varmı bilmiyorum ama eğer varsa bazı durumlarda yaylardanda gelebiliyo direksiyonu çevirirken..

dönüşlerde o ses direksiyona etkiliyormu krize giriyormu
hangi yönde dönüşte ses yapıyorsa iç aks dış aks kontrolu yapılması lazım...yuksek ihtimal aks kafalarında sıkıntı @Sametcan93 o sesi tanımlayabilir misiniz

sorunun cevabını içinde vermişsin aslında :) seninde dediğin gibi alt aksamda rotlarda rotillerde aks bilyalarında vb parçalardan birinde deformasyon olmuştur.bi rotbalanscıya gösterirsen çözerler :)
ilave olarak aracında yay varmı bilmiyorum ama eğer varsa bazı durumlarda yaylardanda gelebiliyo direksiyonu çevirirken..
Aynen dogru diyorsunuz

dönüşlerde o ses direksiyona etkiliyormu krize giriyormu
hangi yönde dönüşte ses yapıyorsa iç aks dış aks kontrolu yapılması lazım...yuksek ihtimal aks kafalarında sıkıntı @Sametcan93 o sesi tanımlayabilir misiniz
Burda bi ustayla karsilastim aks kafalarinin degismesi gerek ordan yapiyordur dedi bide rot balanscı var bizim orda şu lipi taktirayim orayada goturcem araci

Burda bi ustayla karsilastim aks kafalarinin degismesi gerek ordan yapiyordur dedi bide rot balanscı var bizim orda şu lipi taktirayim orayada goturcem araci

sesin vuruntunun sağdan mı yoksa solda mı geldiğini keşfetmelisiniz..aks kafası işciliği malzemesi pahalıdır.bu şekilde uzun ya da kısa mesade aracı kullanmayın.tekeri tutan yön veren yükü ceken aksdır allah korusun...parçaları da aloparça sitesinden alabilirsiniz gayet uygun çeşitde bol..ben sürekli burdan alırım..ustanın eline düştün mü yandın :) usta sadece işciliğini yapsın ...gecmiş olsun
[doublepost=1454758617,1454758364][/doublepost]zaten dönüşlerde lastiklerden gelen sesin,vuruntunun belirtisi aks kafasıdır...

sesin vuruntunun sağdan mı yoksa solda mı geldiğini keşfetmelisiniz..aks kafası işciliği malzemesi pahalıdır.bu şekilde uzun ya da kısa mesade aracı kullanmayın.tekeri tutan yön veren yükü ceken aksdır allah korusun...parçaları da aloparça sitesinden alabilirsiniz gayet uygun çeşitde bol..ben sürekli burdan alırım..ustanın eline düştün mü yandın :) usta sadece işciliğini yapsın ...gecmiş olsun
[doublepost=1454758617,1454758364][/doublepost]zaten dönüşlerde lastiklerden gelen sesin,vuruntunun belirtisi aks kafasıdır...
O usta iscilikle birlikte 340 tl fiyat cekti :)

ehh aşa yukarı doğru fiyat...malzemeyi yan sanayi olacak orjınalleri pahalı..yan sanayilerinde kalitesi var...malzmeleri sana akşam sölicem...
Tamamdir bana satisini alacagim bi link de yollayabilirsen bu islerden pek anlamiyorum da

Tamamdir bana satisini alacagim bi link de yollayabilirsen bu islerden pek anlamiyorum da

şimdi hangi tekerlek,ne malzeme lazım ustayla birlikte liste yapın.körüğü ayrı satılıyor aks kafaları ayrı satılıyor.iç aks kafası mı ya da dış aks kafası mı :) malzemeyi bilelim ki ona göre bakalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt