Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cut out tamam :) sıra dump valvede

o zaman sizden öneri bekliorum. nasıl yaparda o sesi alırım. hava filtresi istemiorum. Bovda yazılımdan sonra yapacam. Dump valve forgeun mesela fiyatları uygun yuvarlak bir parca delikleri var havayı hızlı bi şekilde ordan atıor. ve güzel bi ses verior.

o zaman sizden öneri bekliorum. nasıl yaparda o sesi alırım. hava filtresi istemiorum. Bovda yazılımdan sonra yapacam. Dump valve forgeun mesela fiyatları uygun yuvarlak bir parca delikleri var havayı hızlı bi şekilde ordan atıor. ve güzel bi ses verior.

o parçayı tak olmadı forgenın 65euro stock FSİ de pek tıslamıyor ama stock TSİ de ses verıyor ama adı dump valve degıl bırı adaptor dıyor bırı spacer dıyor

ALP, Dump valve ile Blow off hemen hemen aynı görevde parçalar, eğer Dump valve filtreye yakın olursa ses alabilirsin ;) aracından ses çıkmıyo die vermez deme :p
Bende Dump valve var ama çaf çuf geziyom :D

Dump valve e , filtreye ve basınca bağlı :)

Dump valve teknik olarak ses çıkarmak için konulan birşey değil işin sonunda..

Dump valve teknik olarak ses çıkarmak için konulan birşey değil işin sonunda..

Alp Dv de Blow off da aynı sey aralarındakı fark bırı havayı komple dısarı verıyor dıgerı ıse b kısmını yıne emıs borusuna verıyor maf duzgun okuma yapabılsın dıye,blowoff ses cıkarsın dıye yapılmıs bsy degıl ısın ozunde.Ayrıca cok farklı Dv markalarında surge sesını alabılıyorsun ıllakı blowoff olmasına gerek yok

blow sadece ses ıcın mı konuyor?

hayır gazdan ayagını cektiğinde turbonun içindeki hava pervaneleri durdurmak için geri döner ve ter hava ile durdurur. buda turbonuzu cok azda olsa asındırır. Blow off ise ger dönen havayı dışarı bırakır. Kötü yanı ise normalde o içerisindeki hava kullanılacakken dısarı cıktıgından tekrar gaza bastıgınızda turbo tekrar dolduracak en bastan buda bir geceikme yapacak. Bunada turbo lag deniyor.
Benim bildiğim bu bi hata yaptıysak affola.

Alp Dv de Blow off da aynı sey aralarındakı fark bırı havayı komple dısarı verıyor dıgerı ıse b kısmını yıne emıs borusuna verıyor maf duzgun okuma yapabılsın dıye,blowoff ses cıkarsın dıye yapılmıs bsy degıl ısın ozunde.Ayrıca cok farklı Dv markalarında surge sesını alabılıyorsun ıllakı blowoff olmasına gerek yok

peki bana önerebileceğiniz bişe var mı? benim turbonun sekli biraz farklı gibi geldi 1.4 tsia göre mutlaka modeli farklıdır ama seklide farklı geldi arkadasımdaki ile karsılastırdık ben forge ump valve takacak yer göremedim,

hayır gazdan ayagını cektiğinde turbonun içindeki hava pervaneleri durdurmak için geri döner ve ter hava ile durdurur. buda turbonuzu cok azda olsa asındırır. Blow off ise ger dönen havayı dışarı bırakır. Kötü yanı ise normalde o içerisindeki hava kullanılacakken dısarı cıktıgından tekrar gaza bastıgınızda turbo tekrar dolduracak en bastan buda bir geceikme yapacak. Bunada turbo lag deniyor.
Benim bildiğim bu bi hata yaptıysak affola.

sen dogrusun omer orda sadece ıgneleme yapmıs cevabını bılmedıgınden deıl :D

Geri
Üst Alt