Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupraya vereceğimiz parayı kaskoya vermek..

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar öncelikle merhaba; Geçenlerde bi tartışmada ortaya çıkmış bir mesele acaba yanlış yoldamıyım diye fikrinize danışayım istedim;
Sizce arabayı KASKO mu korur yoksa Tecrübe ve SEVGİ mi ?

tabiki sevgi ve tecrübe korur ama
kasko yu unutmamak lazım adı üstünde kasko

Tecrübe ve Sevgi insani duygular..Tabii ki bunlar korumamıza yardımcı olur aracı..Ama İnsanlarında her zaman Tecrübe ve Sevgiyi koruyacak psikolojisi olmadığından :) Kasko sadece birşey olduğunda sevdiğimiz şeyleri yeniler..

sana gelip arkadan vuran sarhoş herifden nasıl koruyacak sevgi ve tecrübe çok merak ettim.

Tecrübe ve sevmek her zaman yetmez kardeşim kasko mutlaka olması gereken birşey.Bence sevgi ve tecrübeden önce kasko olması lazım sonuçta burası için söylüyorum hepimiz araçlarının çizilmesinden bile bir hayli rahatsız olan insanlarız aracına son derecede özan gösteren dikkatli olan ama işte ne kadar korumaya çalışırsan çalış bir türlü istediğin şekilde koruyamıyorsun.Sen kendine güvenebilirsin ama dışarıda bizlerin haricinde binlerce şoför var duran araca gelip vuranlar olduğu için KASKO-TECRÜBE-SEVGİ Ayrılmaz Üçlü Diyelim.

bu arada bu konu açılmışken faizin haram olduğunu ve kaskonunda bir nevi faiz olduğunu düşünen bazı kişiler kendi aralarında bir sistem geliştirmişler... mesela 5 kişi bir araya geliyorlar herkes aylık 150 tl para yatırıyor bankadaki faizsiz ortak hesaba ve birinin başına bişey geldiğinde ordaki paradan karşılıyorlar... aslında güzel bi sistem değil mi :)

bu arada bu konu açılmışken faizin haram olduğunu ve kaskonunda bir nevi faiz olduğunu düşünen bazı kişiler kendi aralarında bir sistem geliştirmişler... mesela 5 kişi bir araya geliyorlar herkes aylık 150 tl para yatırıyor bankadaki faizsiz ortak hesaba ve birinin başına bişey geldiğinde ordaki paradan karşılıyorlar... aslında güzel bi sistem değil mi :)

Kaskodan farksız bir sistem bence :)

kaskonun haram olması nasıl bi mantıkdır çözemedim :confused:

Geri
Üst Alt