Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupraya vereceğimiz parayı kaskoya vermek..

Bir şeyi satınca karşılığında para alınır diye biliorum ben ama, bi sıkıntı var galiba öğrendiklerimde, ben şimdi sana risk satıyorum ama parayı da sen alıosun hemde bana iyilik yapıomuşsun gibi 12 aya filanda bölerek nasıl yhaa..
Risk satıyomuşum, benin bildiğim üzre sen (kasko yada sigorta şirketi) sadece sana ödediğim miktarın üstünde bi kaza yaparsam benden risk satın almış olmuyomusun, peki sana ödediğim paradan daha düşük kazalarda? Bi bakim Eee hep sen kazançlısın bu işte.. Haa Pardon Dünyanın en büyük şirketlerinin sigorta şirketleri olduğunu unutmuşum bi anda.. Kusura bakma ekmeğini yediğin bi sektör galiba ama emperyalizmin en büyük hediyesidir sigortacılık, n'apalım gerçekde bu..

Konunun başlama amacından sapıyorsun eğer ben sigorta şirketlerine gıcığım boşuna para ödüyorum diyorsan anlarım.Ama sen ilk mesajında aracını sevgi ve tecrübenin koruyacağını söylemiştin.Sana sorduğum soruya cevap alamadım.Şimdi ben senin doğru park edilmiş arabana vurursam sen aracını nasıl korumuş oluyorsun.

Ben her mesajımda söylediğimi yine tekrarlıyorum kasko yaptırmak yada yaptırmamak senin tercihin.Hasar yaptığında aracın pert olduğunda sen ödediğin primden daha fazlasını alıyorsun da küçük hasar olduğunda neden kazançlı sigorta şirketi diye düşünüyorsun..1000 tl prim ödeyerek 30.000 tl lik teminat satın alıyorsun.Ayrıca ben sadece ekmeğini yiyorum diye de inanmadığım bir konuyu savunmam...

Kasko şirketleri cozuttu arkadaşlar şimdide kasko şirketleri kaza durumunda şahısın yediği cezaları inceliyolarmış ona göre ödeme yapılıyomuş bu çok ilginç geldi bu kadarı pes dedim araçları garanti altına alırken parayı alırken gık çıkarmıyolar sonra kaza durumunda vay efendim tehlikeli araç kullanıyormuş yok öleymiş böyleymiş diye sıkıntı çıkıyormuş bunu bi kaskocudan öğrenmiştim.... o zaman neden kasko olurken araştırma yapıp beyfendi biz sizi kaskolayamayız siz çok ceza yiyorsunuz yada tehlikeli araç kullanıyosunuz demiyolar yada ceza durumuna göre fiyat biçmiyolar.... bu dünyada herşey parayı kapmak niyetinde parayı al sonra hesabını sor elin boş kalmasın zihniyeti ilginç......

Kasko şirketleri cozuttu arkadaşlar şimdide kasko şirketleri kaza durumunda şahısın yediği cezaları inceliyolarmış ona göre ödeme yapılıyomuş bu çok ilginç geldi bu kadarı pes dedim araçları garanti altına alırken parayı alırken gık çıkarmıyolar sonra kaza durumunda vay efendim tehlikeli araç kullanıyormuş yok öleymiş böyleymiş diye sıkıntı çıkıyormuş bunu bi kaskocudan öğrenmiştim.... o zaman neden kasko olurken araştırma yapıp beyfendi biz sizi kaskolayamayız siz çok ceza yiyorsunuz yada tehlikeli araç kullanıyosunuz demiyolar yada ceza durumuna göre fiyat biçmiyolar.... bu dünyada herşey parayı kapmak niyetinde parayı al sonra hesabını sor elin boş kalmasın zihniyeti ilginç......

çok saçma ilk defa duydum.
bu sebepten dolayı hasar red edilemez.Adam dava açsa kazanır.Poliçe üzerinde böyle bir not olmadığı sürece bu sebepten dolayı hasar red edilemez.

çok saçma ilk defa duydum.
bu sebepten dolayı hasar red edilemez.Adam dava açsa kazanır.Poliçe üzerinde böyle bir not olmadığı sürece bu sebepten dolayı hasar red edilemez.

poliçelerde genelde o kadar çok madde varki okumak mümkün değil :) bu uygulama hangi firmalarda var bilemiyorum ancak belli bişey varki buda kasko şirketleri bu konuda sıkı takip ve inceleme yapıp sinekten yağ çıkarıyorlar... bunu tabiki bir sigorrta için söylemiyorum yapanlar olduğu konuşuldu masada bende çok şaşırdım pes dedim....

poliçelerde genelde o kadar çok madde varki okumak mümkün değil :) bu uygulama hangi firmalarda var bilemiyorum ancak belli bişey varki buda kasko şirketleri bu konuda sıkı takip ve inceleme yapıp sinekten yağ çıkarıyorlar... bunu tabiki bir sigorrta için söylemiyorum yapanlar olduğu konuşuldu masada bende çok şaşırdım pes dedim....

Bende çok şaşırdım ama kanuninen böyle birşey yapamazlar :confused: Zaten ceza puanı dolan sürücünün ehliyeti alınıyor.O zaman zaten hasar ödenmez.

Kasko bir faiz sistemi değil olamaz da...herkes 150 tl verse aracın pert olsa nasıl ödeme alacaksın..Yatırılan 150 tl ile sadece bir farını bir aynasını değiştirebilirsin.Bence kasko küçük hasarlar için değil aracın pert olması yada karşı tarafa verilecek zararlar için yapılmalı.Bazen öyle kazalar oluyor ki karşı tarafa verilen hasarlar 50.000 tl'yi bulabiliyor.Trafik sigortası sadece 17.500 tl ödeme yapıyor.Yetmediği durumlarda kaskon varsa şanslısın demektir.Sigorta güvencedir faiz sistemi ile karıştırıp bunu yaptırmayan zihniyetlere diyecek bişeyim de yok onlar zaten Allah verdi Allah aldı deyip kendilerini avutuyorlar..

Kesinlikle katılıyorum :eek:key:

Özellikle büyük kazalarda çok çok önemli kasko. Arabada airbagler patlayacak kadar bir kaza yaptığınızda bikaç yıldan yaşlıysa araba yarı pert olur bile. Sonra onu toplaması, kullanması satması hep başa dert... Ayrıca gerçekten diyelim çok sevgiyle kullanıyorsunuz arabayı ve deneyimlisiniz, ama tansiyonunuz düştü, gözünüz karardı ( Allah korusun tabii ama insanlık hali) ya çok pahalı bir arabaya çarparsanız ne olacak?

Ayrıca kasko yaptrdım kaza yapmadım diye üzülmez kimse, en güzeli yaptırıp gönül rahatlığı içinde yolculuk etmek...

Bende çok şaşırdım ama kanuninen böyle birşey yapamazlar :confused: Zaten ceza puanı dolan sürücünün ehliyeti alınıyor.O zaman zaten hasar ödenmez.

umarım böyle bir uygulamaa yoktur hatta pert durumlarında mobese kayıtları ve hız cezaları kontrol edildiğini duydum çok ilginç geldi bende şaşırdım bu konuda en bilgi sahibi sensin Burçak bi araştırma yapıp bu konuda farklı şirketlerde böyle bir uygulama olup olmadığına bakıp bizide bilgilendirirsen mutlu oluruz çok sinir bozucu bi durum....

umarım böyle bir uygulamaa yoktur hatta pert durumlarında mobese kayıtları ve hız cezaları kontrol edildiğini duydum çok ilginç geldi bende şaşırdım bu konuda en bilgi sahibi sensin Burçak bi araştırma yapıp bu konuda farklı şirketlerde böyle bir uygulama olup olmadığına bakıp bizide bilgilendirirsen mutlu oluruz çok sinir bozucu bi durum....

Bakalım ben bir sorayım diğer şirketlerde çalışan arkadaşlarıma ve hasar departmanına :) size de bilgilendirme yaparım.

Kesinlikle katılıyorum :eek:key:

Özellikle büyük kazalarda çok çok önemli kasko. Arabada airbagler patlicak kadar bir kaza yaptığınızda bikaç yıldan yaşlıysa araba yarı pert olur bile. Sonra onu toplaması, kullanması satması hep başa dert... Ayrıca gerçekten diyelim çok sevgiyle kullanıyorsunuz arabayı ve deneyimlisiniz, ama tansiyonunuz düştü, gözünüz karardı ( Allah korusun tabii ama insanlık hali) ya çok pahalı bir arabaya çarparsanız ne olacak?

Ayrıca kasko yaptrdım kaza yapmadım diye üzülmez kimse, en güzeli yaptırıp gönül rahatlığı içinde yolculuk etmek...

Kasko tabiki mantıklı bir gereklilik bu konuda herkes hemfikir hepimizin kaskosu var birgün lazım olur o zamanda yoksa ocağın söner zaten olay budur....

Bu bir nevi hastane gibi düşünün arkadaşlar

Allah yokluğunu göstermesin yolumuzuda düşürmesin

Geri
Üst Alt