Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupraya egzos kiti riskleri...

zafa38

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar satış danışmanıma soru sordum ve egzoz kiti takmam durumunda garanti durumu ne olur dedim ve riskleri nelerdir diye mail attım gelen cevabı aynen kopyalıyorum;

Safa Merhaba;

Araca yetkili servis dışında yapılacak her türlü yetkisiz müdahale aracın garanti şartlarını devre dışı bırakabilir.

Egzost sisteminin orta susturucu ve katalitik konvertör kısmında EGR valfi ve oksijen sensörü bulunuyor.

Senin sonradan taktıracağın farklı marka bir sistemde bunlar bulunmayacağından araç motor arıza ışığı verecektir.

Hatta belli zamanlarda araçta oksijen düzensizliği yüzünden gaz kesme ve güç kaybı yaşanabilir.

Bu durumla sollama esnasına karşılaşırsan ve akarşıdan da araç geliyorsa ortaya üzücü durumlar da çıkabilir.

En son görüşmemizde belirttiğim üzere aracının üretimi bitmişti.

Çok yakın bir zamanda gemiye yüklenecek ve Türkiye’ ye gelecek.

Uğur KAYNAR
Doğuş Otomotion
Seat Satış Temsilcisi

Doğuş Oto Paz. ve Tic. A.Ş. Doğuş Power Center Maslak Mah. G-45 Ahi Evren Polaris Cad. No:4 Maslak/Şişli/İstanbul

Yorumlar sizin...

söyledikleri doğru aracın garanti kalması vs doğrudur ama böyle bi durum söz konusu ise eğer 5000 tl civarı fiyata satılan süpersprint egzosu üreten mühendislerde bunu biliyor ve buna göre üretiyo egzosu ve bu kadar egzoslu araç var piyasada ben hiç bu şekilde bi sorunla karşılaşan duymadım...

Galiba EGR yi buyuzden iptal ediyolar...

safa zaten aracına ozel kıt hazırlayan fırmalar bunu dusunuyor ve aracının azıra ısıgı yakmadan saglıklı bırsekılde verım alabılecegın kıtler hazırlıyorlar...

Dogru diosun ama bu işlem tamnasıl yapıldıgını bilmiyorum 2 sensörüde iptal ediyolar galiba veya sadece egr yi iptal ediyolar.

walla kardesım paraya kyıp en ıyısını alıp cok guzelde ıscılıkle takılırsa hıc bı sıkıntı olmaz.

Safa kardeşim almışsın fıstık gibi cupra yı bence hiç sağı soluyla uğraşma bin standart halde bi müddet (En azından garanti bitinceye kadar) Araç sıradanlaşmaya başladımı o zaman başlarsın egzos işine falan.Bence hiç gerek yok...

kardesim sana kotu bi haberim var, senin araba daha yola cikmadiysa 2 aydan once eline gecmez. eksoza kafani takma dogusa kalsa cakmagi degistirsen garantiden cikar

kardesim sana kotu bi haberim var, senin araba daha yola cikmadiysa 2 aydan once eline gecmez. eksoza kafani takma dogusa kalsa cakmagi degistirsen garantiden cikar

gelir abi bence , çünkü bir yakınımız için çok dolu bir Golf siparişi verdik, araba 2 gün önce üretime girdi haberini aldık, nisan ortası elinizde olur diyor Doğuş Oto Esenyurt VW' de çalışan arkadaşım

Geri
Üst Alt