Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cupra2 yardım

clubbertikky

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 99 model cupra2 araç gaza ilk basıldığında yığılma yapıyor iridyum buji aldım filitreleri deiştirdim kesemedim ve araçta kontak açıkken benzin kokusu geliyor bu konular hakkında yardımlarınızı bekliyorum

sonrasında gıdısı degısıyor mu arabanın ? tps sensorunden olabılır,iat sensorunden olabılır,lambdadan olabılır.yıgılmadan sonra tepkısı nasıl arabanın.ayrıca ırıdyum bujı kullanmana gerek yok,abf nın orjınalınde ne kullanılıyorsa onu kullanmaya devam et.benzın kokusu ıcınde benzın pompasını flan kontrol et,benzın yollarını flan

bujılerı kontrol et soruna bakılırsa bırının calısmama durumu cok yuksek ;)

bujileri kontrol ettirdim ama ilk gazda sadece filtre sesi geliyo roll yaparken yığılıyo bazen yapıyo ikinci gazda tam kıvamında yürüyo yada sürekli olan bişi deil

Benzin kokusu deyince aklıma ilk gelen:

Sağ kulenin oradan gelen benzin hortumlarına bir bak, zamanla kuruyarak kelepçe yerlerinde çatlakalar oluşabiliyor, buda kaçaklara sebap olabiliyor.

Bir başka aklıma gelen ihtimal: Benzin kokusu yığılma anında aracın arka tarafından geliyorsa, aracın o anda bir sebepten ötürü ateşlemeyi kesiyordur, yanmayan benzin ister istemez eksozundan çiğ olarak çıkıyordur. Ateşleme bobini, distribütör ve meksefesine bakılmalı.

Aklıma mekanik ve kolay yoldan bakılabilecek bunlar geliyor, onun dışında elktronik yani sensörlerden kaynaklanan bir sorunda olabilir. Ama sensörlerden kaynaklı arıza bu tip aksaklık yaratmayadabilir.

Kolay gelsin.

İzmir seat mbu ya git,serviste şevket bey var ,benim selamımı söyle gerekeni yaparlar,ben 75 bin bakımı yaptırdım geçen hafta ufak tefek sıkıntılar giderildi arabam resmen fişek gibi oldu :)

şafak dediğin giibi yeni fark ettim arabayı sabah çalışıtırdığımda sağ tarafından helezon nun yanından tere yaklaşık 1litre kadar benzin akmış tam yerini göremediğim için arabayı 2 gündür çalıştırmıyorum.yarın bakıcam tam yerine

şafak dediğin giibi yeni fark ettim arabayı sabah çalışıtırdığımda sağ tarafından helezon nun yanından tere yaklaşık 1litre kadar benzin akmış tam yerini göremediğim için arabayı 2 gündür çalıştırmıyorum.yarın bakıcam tam yerine

Evet oradaki hortum kurumuş muhtemelen, Geçtiği yerden 2cm kadar kesip yeni bir kelepçe ile yeniden takın... Sorun giderlecektir.
Orada 3 tane hortum var, bakacağın üstteki siyah olan.

şafak bey kardeşim bu araçlarda iki ad. benzin pompası varmı?
benim 1.7 sportline (93) vardı 2 ad. benzin pompası vardı.biri depo içinde

2 adet derken...

Birtanesi şamandıra ile beraber zaten, arka koltuğun altından depoya sallanır. O benzin pompası.

Motor üzerinde birde regülatör olur, oda vakum ile benzin basıncını ayarlıyor.

Yani 1 adet benzin pompası var. 1.7 olan sizin aracınızda 2. neden uygun görülmüş bilemedim.

Geri
Üst Alt