Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cupra2 yardım

Koku yüksek ihtimal Şafak'ın da dediği gibi kulenin ordaki hortumlardandır. Arabanın altına eğilip bakın sağ şase kolu ıslaksa hortumların biri sıkıntılıdır. Arızanın hortumdan olup olmadığını öğrenmek içinde kulenin ordan çatallarla ayrılmış benzin hortumunu bulup parmaklarınızla sıkın(folyo görünümlü koruyucu bi beze sargılıdır), benzin basıncı etkisi yaratır. Hortumlar sıkıntılı ise etrafından kaçırıcaktır. Tedavisini zaten Şafak anlatmış :)

Eksoz manifoltu o bölgeyi fazla ısıtıyor... MAP hortumunu ve kürbütör kapağının üzerindne geçen regülatör hortumunuda değiştirmenizi öneririm. Kuruyup ileride sorun yaratabilirler.

Hatta emmeye ve gaz kelebeğine girip çıkan bütün üzeri sargılı ve sargasız pilastik hortumları yenileyebilirsiniz. İbiza Cupra2 leriniz Cordoba SX 2.0 16v leriniz için iyi ve yerinde bir bakım olacaktır

şafak çok sağol ya arabayı aldığımdan nberi kokudan duramıyodum yarın tamircime götürüp gösterecem inşallah hortumları deiştirince düzelir.forma üye olduğumdan beri hiç çözüm bulamıyodum tşkrler

Sol kule yanında, filtre borusunun altından geçer 3 tane üst üste hortumdur... Onların en üzerindeki siyah renk olan... Tam orada depodan gelen ile birleşiyor zaten. Ucundan çıkarım 1-2cm kadarını kesip yeniden, yeni bir kelepçe ile birleştirin. Muhtemelen benzin kokusu sorunu giderilecek.

Gaz kelebeğinin üzerinde bulunan kalın bir hortum daha var. O benzin tahliyesinin gazını oradan veriyor... Onun kafasındaki pilastik hortumda (yaklaşık 3-4cm uzunluğunda 1cm genişliğinde) bazen laçka oluyor, el değimişken oda değişebilir.

Aynı şekilde emme manifoldu arkasından beyine uzanan MAP hortumu... Zamanla çürüyor... Vestighause'un oralardan içeri girer, beyindeki MAP sensörüne bağlıdır. Değiştirebilirsin o hortumuda.

Birde kürpitör kapağı üzerinden geçen Emme manifoltu altında, benzin basınç regülatörüne girer, O hortumda zamanla ısıdan zıbarıyor. Onuda değiştirebilirsin.

Yağ geri dönüş hortumu vardır birde radyatörün arkasında olur, pilastik kapağın altından bloğa bağlanın bir hortumdur, O hortum zamanla çürür, Ellendiğinde patlar, bütün yağ buharını etrafa saçar, bol bol pislik sağlar. O hortum patladığında yada patlamaya yüz tuttuğunda orijinalini almayınız, muhtemelen oda patlayacaktır zaman içinde. Onun yerine daha iyi bir malzemeden hortum kestirip kullanın. Aracı kullanıdğınız yıllar zarfında kafanız çok rahat olur.

Bunlar bu yaşlara gelmiş ABF motorlar için hayırlı işlemlerdir.

Geri
Üst Alt