Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupra Jant ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
teşekkürler güzel jant :)

5 kollu bu jantlar çok nadir var, hatta ben görmedim şuana kadar, parlak renkte güzel ama sciroccolardaki interlagos gibi parlak değil. 7 kollu seat sportların rengiyle aynı :) Ben diğer BBS Seat Sportları aldım Ender abi, gelmesini bekliyorum :) Birde 3lük bir yay tak pek etkilemez zaten, sürtme olayı dersen yaylar alçak olacak ama daha sert olacak, hemen hemen aynı kalacak. Hatta arabada 4 kişi bizim evin orda bir tümsekten geçerken orjinal yayla sürtüyordu. Eibachlarla sürtmüyor anlam veremedim pek :D sertliğinden dolayıdır diyorum. :)

dedigin gibi sertlikten fazla esnemediginden sürtmüyor demek ki :) iyiymiş sağolasın Murat, peki içerdeki konfor nasıl yaysız haline göre, takır tukur olmasın da :)

Teşekkürler İbrahim inceleyeyim, iyi oldu :)

kötü yollarda ekstra dikkat etmeden bişi olmaz demek hayal..sadece jant ve lastiğin sağlığı için değil arabanın her yerine işkence olur..
bunun dışında yaysız 18" kullanacağına jant hiç alma bence abi..ve jant seçimi konusunda onlarca seçenek varken Cupra jantı..ıhh ıhh bence çok gereksiz.. :)
18" jantla yaysız gitmeyecek mi bu meret :) yol tutuşu biraz arttıracak belki ama yol tutuşu zaten iyi leon un, görsellik mi o zaman öncelik ?

s5 jantı var neden kimse almıyo :D
s5 güzel jant olabilir sağol :)

Ender abi yayla hem yol tutuşun daha iyi olucak hem de araban daha güzel görünücek..yaysız daha kötü görüncek çünkü tekerle çamurluğun arasındaki mesafe yüzünden araba bi bütün görünmeyecek..jantlar emanet havasında olucak..3.5 yayla hiç bişi olmaz zaten..arabayı doldurup tatile de gidersin.. :eek:key:

kötü yollarda ekstra dikkat etmeden bişi olmaz demek hayal..sadece jant ve lastiğin sağlığı için değil arabanın her yerine işkence olur..
bunun dışında yaysız 18" kullanacağına jant hiç alma bence abi..ve jant seçimi konusunda onlarca seçenek varken Cupra jantı..ıhh ıhh bence çok gereksiz.. :)

:eek:key::eek:key:

Ender abi yayla hem yol tutuşun daha iyi olucak hem de araban daha güzel görünücek..yaysız daha kötü görüncek çünkü tekerle çamurluğun arasındaki mesafe yüzünden araba bi bütün görünmeyecek..jantlar emanet havasında olucak..3.5 yayla hiç bişi olmaz zaten..arabayı doldurup tatile de gidersin.. :eek:key:

peki amortisör değişmeli mi, ya da yükseklik/sertlik ayarlı coil midir en iyisi , arabada sadece ben olsam konforu dert etmicem de, aile falan seyahat durumları oluyor sürekli, hatta benim bunu köy yolunda kullanma durumum var yazın büyük olasılıkla, oralarda rezil olmayalım basınca arabayı yere :D

coilde yükseklik alçaklık yanında yumuşaklık sertlik ayarı da olması şart bence..çünkü en alta alınca baya sert hale geliyor..
kafa rahat olsun istiyorsanız koni sarı amortisör (en yumuşak ayarda önler arkalar hafif daha sert ) , -5 eibach yay , hem görüntü başarılı hem de konfor çok çok iyi..orjinal halinden çok daha konforlu...

orjınal cupra jantına gereksız para gommmeye gerek yok acıkcası.Arkadasım yenı cupra aldı kı jantları hıc de cekıcı gelmedı bana yakından goruncede.Daha orjınal b jant alıp 3,5 yayla tamamlamak lazım benım fıkrım.Yaysız zaten cok cırkın duruyor goruntu bazında ıkı gun sonra ben ne yaptım dıyıp sokup atarsın bıle jantları :)

coilde yükseklik alçaklık yanında yumuşaklık sertlik ayarı da olması şart bence..çünkü en alta alınca baya sert hale geliyor..
kafa rahat olsun istiyorsanız koni sarı amortisör (en yumuşak ayarda önler arkalar hafif daha sert ) , -5 eibach yay , hem görüntü başarılı hem de konfor çok çok iyi..orjinal halinden çok daha konforlu...

koni sarı amortisör+ -5eibach stock dan daha konforlu yani hmm iyiymiş, sağol volkan :)

orjınal cupra jantına gereksız para gommmeye gerek yok acıkcası.Arkadasım yenı cupra aldı kı jantları hıc de cekıcı gelmedı bana yakından goruncede.Daha orjınal b jant alıp 3,5 yayla tamamlamak lazım benım fıkrım.Yaysız zaten cok cırkın duruyor goruntu bazında ıkı gun sonra ben ne yaptım dıyıp sokup atarsın bıle jantları :)

anladım sağol can :)

koni sarı amortisör+ -5eibach stock dan daha konforlu yani hmm iyiymiş, sağol volkan :)

anladım sağol can :)
bir buluşmada denk gelebilirsek (benim çalışmadığım bir güne buluşma olursa =) ) , alıp kullanırsın farkı görürsün..
arabamda fren balataları ve debriyajı da değiştirdim en son..şu an arabam o kadar yumuşak ki kesinlikle satmayı düşünmüyorum çok keyifli hale geldi...
koni + eibach ikilisini kesinlikle tavsiye ederim.

bir buluşmada denk gelebilirsek (benim çalışmadığım bir güne buluşma olursa =) ) , alıp kullanırsın farkı görürsün..
arabamda fren balataları ve debriyajı da değiştirdim en son..şu an arabam o kadar yumuşak ki kesinlikle satmayı düşünmüyorum çok keyifli hale geldi...
koni + eibach ikilisini kesinlikle tavsiye ederim.

çok teşekkür ederim Volkan :)

Geri
Üst Alt