Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordobaya carbon clean.

İmal değil de, ithalatı yapanlar kendileri, nerede yapıldı temizlik işlemi?

İmal değil de, ithalatı yapanlar kendileri, nerede yapıldı temizlik işlemi?
cahilliğime ver abi imalat demişim:),dükkanı biliyorsundur abi hemen onun karşısındaki bir dükkanda yapıldı ama şenol bey kendisi gelip bizzat o yaptı

Ben de dün 185bindeki aracıma ilk kez cc yaptırdım. bana da yukarıda yazılanları anlattılar, eğer motor sorunlu ise sorunların açığa çıkabileceğini, katalitiğin tıkanabileceğini vs... Riski üzerime alarak yapılmasını istedim, bir sorun varsa da bilelim diye. Yaptırdıktan sonra 100 km kadar yaptım. Sonuç olarak normal kullanım devirlerinde (1500-2500) hissedilir bir değişiklik yok. Ancak 1000-1500 devir arası çekiş arttı. Sıfırdan kalkarken varolan titreşim kesildi ( baskı balatanın bitmeye başladığını düşünüyordum.) 2. viteste 20 km'nin altına düştüğümde, motor yığılıp birinci vitesi isterdi. Bu kesildi. 3000 devir üstü de motor daha rahat devirleniyor. rölantide ses ve titreşim azaldı. Yakıt da %5 civarı düşmüş görünüyor ancak karar vermek için henüz erken. Özet olarak çekiş ve yakıtta beklentim daha fazlaydı ancak işe yaramadığını da söyleyemem.

Egr ve emme manifoldu temizliği de yaptırmak istiyordum ancak başka işlemler yüzünden param ve zamanım yetmedi: :)

bir önceki mesajıma bakarak karar verecek olanlar için güncel durum şöyle:

motor rölantide sarsıntısız çalışıyor ve ilk marştaki sarsıntılı çalışma kayboldu. Yakıt yaklaşık %10 daha iyi. Aynı güzergahta bir haftalık ortalama bilgisayara göre 5,2'den 4,7'e düştü. Ancak cc ile ilgili olup olmadığını bilmediğim bir kaç sorun var :

rölantide eski tosbağaların motoruna benzeyen bir ses var. papapa.. şeklinde. motor rölantiden itibaren iyi çekiyor ancak 1500-2000 devir civarında eskisine göre çok az güç kaybı var. Motor çalışırken yağ kapağını açtığımda bir çalkalama ve şakırtı sesi geliyor. Ayrıca kapak açıkken gelen çok az egzoz kokusu ve hafif bir duman var. üfleme yok. cc'den sonra yağ pompası zinciri değişmişti. triger vs söküldü. zamanlama ayarlarının yanlış yapıldığından ya da turboda egzos kaçağından şüpheleniyorum. Ayrıca motor yürürken ayağımı gazdan çektiğimde kaybolan bir şıkırtı sesi de peydahlandı. Eski tosbağam olsa avans ayarı hatalı derdim. Servise göstereceğim. gelişmeleri yazarım.

bir önceki mesajıma bakarak karar verecek olanlar için güncel durum şöyle:

motor rölantide sarsıntısız çalışıyor ve ilk marştaki sarsıntılı çalışma kayboldu. Yakıt yaklaşık  daha iyi. Aynı güzergahta bir haftalık ortalama bilgisayara göre 5,2'den 4,7'e düştü. Ancak cc ile ilgili olup olmadığını bilmediğim bir kaç sorun var :

rölantide eski tosbağaların motoruna benzeyen bir ses var. papapa.. şeklinde. motor rölantiden itibaren iyi çekiyor ancak 1500-2000 devir civarında eskisine göre çok az güç kaybı var. Motor çalışırken yağ kapağını açtığımda bir çalkalama ve şakırtı sesi geliyor. Ayrıca kapak açıkken gelen çok az egzoz kokusu ve hafif bir duman var. üfleme yok. cc'den sonra yağ pompası zinciri değişmişti. triger vs söküldü. zamanlama ayarlarının yanlış yapıldığından ya da turboda egzos kaçağından şüpheleniyorum. Ayrıca motor yürürken ayağımı gazdan çektiğimde kaybolan bir şıkırtı sesi de peydahlandı. Eski tosbağam olsa avans ayarı hatalı derdim. Servise göstereceğim. gelişmeleri yazarım.
:confused:

Carbon clean marka ile işlem yapılırsa, sorun çıkarsa, bir ilk olabilir zaten :D

çağlar abi piayasada satılan motor vac carbon clean'ı benzinli aracımda depoya döküp kullansam tamircide yapılan carbon clean işlemi kadar fayda sağlayabilirmiyim.

Geri
Üst Alt