Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordobanın bazı sıkıntıları ?

Merhaba, aracım 2005 1.4 TDI Stylance frene biraz sert basınca ve aracı ilk kaldırırken sol önden tak siye ses geliyor bunun nedeni nedir ? İkinci bir husus mazot ışığım yansın yanık şekilde 10 km civarı kullanayım musluk lambası yanıyor mazot alınca geri sönüyor ? Üçüncü bir husus sağ arka kapım bazen açılıyor bazen açılmıyor. Ayrıca arabayı kilitleyip indiğimde yada kapıları kilitlediğimde geri açılıyor kendi kendine ayrıca sağ arka kapıyı ve şöför kapısını açınca tavan lambaları yanmıyor diğer kapıları açınca yanıyor. Dördüncü husus kapıları kumandadan kilitleyince ve açınca dörtlülerim yanmıyor ve son olarak hız sabitlediğim zaman göstergede hiç bir uyarı lambası yanmıyor hani hız sabitleyici devrede lambası felan. Sıkıntılarım bunlardır biraz uzun olmuş olabilir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Naptın kardeş sorunlar çözüldü mü? Geri dönüş yapmamışsın yine de yazalım.
1- salıncak burçundan olabilir ön düzene bakılmakı.
2- musluğu anlamadım :).
3-kilit arızası da olabilir, merkezi kilit beyninden de olabilir, iyi bi kilitçi baksın. Kilit swiçleri arızalı değişecek.
4- mevcut kilit sorunu giderilince düzelebilir.
5- lambasız sistem bizimki manuel :)
Sonuçları yazarsanız güzel olur, geçmiş olsun.

Sinyallerin yanmama sorunu şu
Vag com ile blink kapatılmış vagcom bulup açın blink i düzelir

Hız sabitleyici hiç bir cordobada yanmıyor malesef

Musluk işareti hangisi onu çözemedim

Naptın kardeş sorunlar çözüldü mü? Geri dönüş yapmamışsın yine de yazalım.
1- salıncak burçundan olabilir ön düzene bakılmakı.
2- musluğu anlamadım :).
3-kilit arızası da olabilir, merkezi kilit beyninden de olabilir, iyi bi kilitçi baksın. Kilit swiçleri arızalı değişecek.
4- mevcut kilit sorunu giderilince düzelebilir.
5- lambasız sistem bizimki manuel :)
Sonuçları yazarsanız güzel olur, geçmiş olsun.

Abi sağol ya yazmayı unuttum.
1. Salıncak ve burçları beraber değiştim baya bir sıkıntılıymış salıncaklar geri kalanlarına baktırmadım fırsatım olmadı :)
[doublepost=1447352148,1447352089][/doublepost]
Sinyallerin yanmama sorunu şu
Vag com ile blink kapatılmış vagcom bulup açın blink i düzelir

Hız sabitleyici hiç bir cordobada yanmıyor malesef

Musluk işareti hangisi onu çözemedim

Anladım. Peki vag ile kapalı oldugu kesin mi çünkü kapıları kilitlediğimde ve açtığımda sinyaller hiç yanmıyor.
Musluk işareti ya böyle bidon gibi bir işaret.
[doublepost=1447352172][/doublepost]Bütün herkese yardımları ve bilgileri için teşekkürler :)

Sırayla o zaman yavaş yavaş yapılır. Geçmiş olsun Alt takım ne tuttu?
1. Salıncak ve burçları beraber değiştim baya bir sıkıntılıymış salıncaklar geri kalanlarına baktırmadım fırsatım olmadı :)

Anladım. Peki vag ile kapalı oldugu kesin mi çünkü kapıları kilitlediğimde ve açtığımda sinyaller hiç yanmıyor.
[doublepost=1447352172][/doublepost]Bütün herkese yardımları ve bilgileri için teşekkürler :)

Power+Torque=TDI

geçmiş olsun kısa devre yapıyor olabilir yada sigorta amperi küçük olabilir kitlememesi 25 amperlik bi sigorta takmanızı tavsiye ediyorum bi bu dediğimi deneyin cok bi masrafıda yok 5 TL bi sigorta alıp takıcan :) merkezi kilit sorununun nedeni bizim arabalarda amperin kücük gelmesi ile.!

musluk işareti silecek cam suyu azaldığını belirtiyor olabilir, bir deneyin derim

Vag com la açılma ihtimali %100 ;)

Dostum ne dertli bi arabaymis ya gençliğinde cok cekmis galiba:)
Işin esprisi bi yana dostum senin sorunlarinin büyük bölümü elektriksel aksamla alakali en kisa zaman da ya bi elektrikciye yada servise götürmende yarar var..

Geri
Üst Alt