Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba'da cupra tampon son hızı değiştiriyormu?

Diagnos test cihazına bağlandı mı hiç yani değerlerine bakıldı mı . Enjektör, hava akış metre gibi ekipmanlar hiç kontrol edildi mi ? 15 km/s lik bir fark bence fazla geldi zira ?

dizel motor sıcaklardan daha da çok etkilenir bildiğin gibi..
Cupra tamponun aerodinamik olarak kötü olucağını hiç sanmıyorum zaten olmaz zira radyatörün vs. tasarımı farklıysa onu bilemem Cupra'da..

servisteki test cihazından bahsediyorsan bağlandı bi sıkıntı yok hatta 180 bu arabanın zaten normal sartlarda son hızı dedi ama ben 195 i sürekli yapıyordum

tamponu orjinaliyle değiştirip tekrar son hız denemesi yaparsan sende göreceksin sorunun cupra tampondan olacağını, ben 1 ay dayandım tekrar orjinale döndüm sorunum ortadan kalktı (kapanan rentel servisteki personellerde duruma şaşırmışlardı)

Formula 1 deki araçların arka kanatları hızı etkiler..dolayısıyla 320 km/h üzeri gelebilecek rüzgara göre kanatlar tasarlanıp,ayarları yapılır..bu tampon işindede yüksek hızdaki rüzgarı,orjinalinden iyi ememediği için hızı etkileme olasılığı var bence...

ya benim anlamadigim benim aracim chipli halde 195 i zor goruyor.aracim suan 95hp.kutu ici filtre var. 55bin km de turbonun durumu iyi baski balata yeni degisti.nasil oluyor anlamadim bi akil verin arkadaslar.chipten once 180 i gecmiyordu.

Görkem abi adamın dediği bence gayet mantıklı.Sonuçta turbo ne kadar hava alırsa o kadar iyi döndürür türbünler.Mesela bizim pert olan toledo 1.6 8v atmosferik motordu.Onda tamponun altındaki siyah plastik komple kapalıydı.Fakat şimdi aldığımız araba yine toledo 1.9TDI.Aynı tampon ızgaralar felan aynı yerde.Ama o siyah plastikte sağ tarafta bir yerde boşluk var enlemesine.Biz ilk başlarda parçası düşmüş sanıyoduk fakat bütün turbodizellerde orası açık oluyormuş turbonun daha iyi ve rahat hava alması için.Hatta chipli 1.9tdi'si olan bir arkadaş'a chip yapan usta sağ sis farını sökerse arabasının daha iyi gideceğini bile söylemişti.Bence mantıken doğru demiş sana söyleyen usta..

Cupra tampon varken daha mı az hava alıcak yani. ??
o zaman niye Cupra'ya o tamponu taksın Seat..

Geri
Üst Alt