• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Cordoba yakıt ibresinin bir seviyeden sonra daha hızlı inmesi

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
İsim
Engin Demirhanoğlu
Nereden
Samsun
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
Cordobanın yakıtından gayet memnunum. En nihayetinde 3 silindirli dizel bir araba. Performansı da oldukça tatminkar. Yalnız, tam çeyrek depo hızasından itibaren yakıt ibresi çok hızlı iniyor sanki yakıt bir anda bitiyor gibi bir durum oluyor. Şöyle ki, ibre en dipte olduğunda dahi deneme amaçlı 20 tl lik yakıt aldığımda çeyrek depo seviyesine geliyor. Yani depoda daha fazla var. sanırım deponun hacimsel yapısından dolayı böyle oluyor

Arkadaşlar bir sorun olarak değil de merak ettiğim için sordum. Cevap veren olursa sevinirim

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN

zfrafy03

Kayıtlı Üye
İsim
Zafer DAĞDELEN
Nereden
Afyonkarahisar
Araç
Cordoba 1.4 TDI S-Rider
Kardeşim bende de 1.4 tdi cordoba var yakıt olayını dediğin gibi bi anlam veremedim araştırdığımda depo full iken önce yedek depoyu kullandığını felan öğrendim garip geldi bana açıkçası bitmeye yakın bendede aynısı oluyor fakat pekde sorun değil galiba ama yakıt şamandıra si benim aracımda sorunsuz gibi mesela 4.16 iken 180.04 e depo fulledim 20 im gösterge vardı

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
İsim
Engin Demirhanoğlu
Nereden
Samsun
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
Her ihtimale karşı depoda yakıt bulundurmakta fayda var. Ben bu şamandıralara güvenemiyorum:)))

zfrafy03

Kayıtlı Üye
İsim
Zafer DAĞDELEN
Nereden
Afyonkarahisar
Araç
Cordoba 1.4 TDI S-Rider
Zaten dizel araçlarda yakıt ışığı yanınca fazla beklemeden yakıt almak öneriliyor malum hava yapma olaylarına karşın

LKTN

Kayıtlı Üye
İsim
Murat
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.6 Style
Kardeşim bende de 1.4 tdi cordoba var yakıt olayını dediğin gibi bi anlam veremedim araştırdığımda depo full iken önce yedek depoyu kullandığını felan öğrendim garip geldi bana açıkçası bitmeye yakın bendede aynısı oluyor fakat pekde sorun değil galiba ama yakıt şamandıra si benim aracımda sorunsuz gibi mesela 4.16 iken 180.04 e depo fulledim 20 im gösterge vardı
Bu yakıt deposunun şeklinden kaynaklanan bir durum. Büyük ihtimalle üçgen tarzı bir şekli vardır. Alt kısım daha dar olduğu için oradaki benzin daha dolu gibi görünüyor. Şamandıra da o şekilde algılıyor. Aynı sorun Clio 4' te de vardı. Depoyu fullediğimde 2-3 gün boyunca ibre hç düşmüyordu. Daha sonra yolda giderken ibrenin düştüğünü görebiliyordum. 1 gün içerisinde hiç düşmeyen ibre yarı depoya iniyordu. Tamamen benzin deposunun şekliyle alakalı bir durum :)

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
İsim
Engin Demirhanoğlu
Nereden
Samsun
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
Bu yakıt deposunun şeklinden kaynaklanan bir durum. Büyük ihtimalle üçgen tarzı bir şekli vardır. Alt kısım daha dar olduğu için oradaki benzin daha dolu gibi görünüyor. Şamandıra da o şekilde algılıyor. Aynı sorun Clio 4' te de vardı. Depoyu fullediğimde 2-3 gün boyunca ibre hç düşmüyordu. Daha sonra yolda giderken ibrenin düştüğünü görebiliyordum. 1 gün içerisinde hiç düşmeyen ibre yarı depoya iniyordu. Tamamen benzin deposunun şekliyle alakalı bir durum :)
haklısın kardeşim bende hacimsel şeklinden dolayı düşünmüştüm teşekkür ederim

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Üst Alt