Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba tdi için 5w-30 mu 5w-40 mı?

coccinea

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar.

aracımı 107.000km de almıştım. aldığım gün mobil 1 esp formula 5w-30 motor yağı kullandım ve halen devam etmekteyim.

arkadaşım mekanik ustası ve dükkanında motul yağların bayiliğini yapmakta.

geçen motor yağlarını incelerken dikkatimi çekti; motul 5w-30 yağ üzerinde sadece ford ve renault motor modelleri; 5w-40 yağ üzerinde ise bir çok marka ile vw grubunun 505.00; 505.01; 502.00 kodlarını destekleyen yağ olduğunu belirten rakamlar var.

şimdi merak ettiğim şudur; 5w-30 yağdan memnunum sıkıntım yok; ama motul yağ kullanmak istiyorum motorumda.

paketin üzerinde yazdığı gibi 5w-40 motul kullanmaya başladığımda;

motor ömrü - motor sesi artışı - yakıt farkı gibi durumlardan meydana gelebilecek olan herhangi bir şey var mı?

konuda bilgili arkadaşlarımdan yardım bekliyorum

teşekkür ederim.

aracını -20 ve üzeri yerlerde kullanıyorsan 5w40 kullanabilirsin

aracını -20 ve üzeri yerlerde kullanıyorsan 5w40 kullanabilirsin

böyle bir durum olmadığı için 5w-30 devam o zaman cezmi abi :) bu 40 değeri sadece sıcaklıkla ilgili sanırım yanlış mı düşünüyorum? yani motor gürültüsünü fln arttırma gibi bir şey oluşur mu?

gönül rahatlığı ile kullan aracını kardeşim arada yağ seviyeni kontrol et sentetik yağdır eksiltme yapar.Kasımpaşa da neredesin?

benim arabam 2000 model cordoba signo 1.9 TDI, hangi yağı kullanmalıyım ve yağ değişiminde kaç litre koymalıyım, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)
eski arabalarımda hep castrol magnetic kullanmış ve memnun kalmıştım..

Mobil esp 5 30 birakipda başka yağ vurursan pişman olursun..seat cordoba =5 30 mobil esp başka olmaz bu arabaya
on numara yağ km siniri bile yok yilda 1 kere değiştir canavar canavar..teknolji harikasi arabada motor sesini bile kesiyor tartar azaliyor.
Yağ esp 5 30 koyarim mazotda lukoil yapiştir sonra daha bişi olmaz

Geri
Üst Alt