Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba rolanti sorunu

alperen

Kayıtlı Üye
2004 1.4 16V (75) BBY Seat Cordoba aracım ilk çalışmada 0.7 rpm de olması gerektiği gibi çalışıyor. Hareket edip araç çalışır vaziyette durduğum zaman 10 rpm de çalışıyor. Yardımcı olur musunuz arkadaşlar.

devirde dalgalanma var... Araç durduğu yerde rölantide iken direksiyonu sağa sola çevirin, rolanti düşmesi çok mu oluyor bakın? Biraz rölanti düşmesi ardından geri eski devrine geliyor mu? Eğer bu müşür sizde arızalı ise, rölantide sıkıntı olabilir, aynı derecede virajlı yollarda direksiyonu çevirdiğinizde sıkıntı oluşturabilir.
boğaz kelebeğini de temizletin..lpglise lpg ayarında da olabilir..tam nedir kestiremiyorum şimdi

Direksiyonu sağa sola çevirdiğim zaman düşüş ve her hangi bir sorun yok. 10 devirde çalışıyor. Normalde 0.7 0.8 çalışması lazım ilk çalışma gibi. Soron boğaz kelebeğinden gibi geldi temizledim fakat adaptasyon ayarı gerekliymiş onuda vag ile yaptırdım ama kabul etmedi. Boğaz kelebeğinin değişmesi lazım galiba.

Direksiyonu sağa sola çevirdiğim zaman düşüş ve her hangi bir sorun yok. 10 devirde çalışıyor. Normalde 0.7 0.8 çalışması lazım ilk çalışma gibi. Soron boğaz kelebeğinden gibi geldi temizledim fakat adaptasyon ayarı gerekliymiş onuda vag ile yaptırdım ama kabul etmedi. Boğaz kelebeğinin değişmesi lazım galiba.
benım cordoba tdi olduğu için pek tecrubem yok...yakıttan da olabilir yakıtınızı değiştirin

Benzinli havayi nerden aliyor boğaz kelebeği sistemde egr valfi diye geçiyor hatta ayar yaparlarken bizzat şahit oldum sistemde kocaman egr ayarı yazıyordu
Yanlisim mi var

Sabitleyiciyle akışına bırakıldı
egr turbolarda alır...düz atmosferik motorda havayı hava filtresinden alır...rahat nefes alan motor verimli olacaktır...tıkalı motoru zorlar yakıt sarfıyatını artırır

Geri
Üst Alt