Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba klasıklerı mı?

BALAREST

Kayıtlı Üye
arkadaslar aracaımda su ıkı sorun dıkkatı mı cektı
1-hız 90 km/h ulastıgınızda kapılardan ugultu gelıyor(cordobalarda klasık denılıyor)
2-ılk kalkısta dıreksıyında tıtreme oluyor( arac uc sılınıdrlı oldugu ıcın normal denılıyor)

normal normal ilk kalkışlarda gazı az verirsen titreme yapıyor

iki kapı arasında fitil olmadıgı için hızlanınca ugultu yapıyor eski leon toledolardaki fitiller o araya uyuyor arka kapıya takıyorsun fitili ön kapıyla bileştiği arayı kapatınca uğultuyu kesiyor

kalkışta ne kadar az gaz verirsen direksiyon o kadar çok titrer o yüzden buna sorun olarak bakmamak lazım sonuçta 3 silindir araba titreşimde sesde çok oluyor....

Cordobacilar cevabi vermis :)

3-benım on taraftan bır ugultu sesı gelıyor lastıklerden dıyecegım ama lastıkler yenı mıchellın neden olabılır. sankı sag taraftan daha belırgın

arkadaslar aracaımda su ıkı sorun dıkkatı mı cektı
1-hız 90 km/h ulastıgınızda kapılardan ugultu gelıyor(cordobalarda klasık denılıyor)
2-ılk kalkısta dıreksıyında tıtreme oluyor( arac uc sılınıdrlı oldugu ıcın normal denılıyor)

bazen tuboyu hıssetmıyorum sankı benzınlı arabaya bınıyormus hıssı olusuyor ama bazen de turbonun sızı gerıye dogru attıgı duyguyu hıssettıgımde cok hosuma gıdıyoır sızce turbonun zaman zaman hıssedılmemesının sebebı nedır.

bırde dızel araclarda dıkkat edılen edılmesı gereknlerı paylasalım ornegın

1-asırı rolantıde calıstırmak turbınlere zarar verıyormus
2-dızel araclar km gelmeden once bakımı yapıldıgında motorun omru uzuyormus
3-yaz kıs antıfrız bulundurmak vb vb

bazen tuboyu hıssetmıyorum sankı benzınlı arabaya bınıyormus hıssı olusuyor ama bazen de turbonun sızı gerıye dogru attıgı duyguyu hıssettıgımde cok hosuma gıdıyoır sızce turbonun zaman zaman hıssedılmemesının sebebı nedır.

bırde dızel araclarda dıkkat edılen edılmesı gereknlerı paylasalım ornegın

1-asırı rolantıde calıstırmak turbınlere zarar verıyormus
2-dızel araclar km gelmeden once bakımı yapıldıgında motorun omru uzuyormus
3-yaz kıs antıfrız bulundurmak vb vb

Erken bakım herzaman geç bakımdan iyidir ben 1.9tdı leonumda 5000km de bir yağ ve filtre değişimi yapıyordum rölantide durduktan sonra ve ilk motor soğukken 40 saniye kadar çalıştırmak iyidir herzaman..... bakımları sende 8000-9000de falan yaparsan daha iyi olur tabi...

ben bıraz sanslıyım kardesm arac elektk tekn servıs cevresı genıs 7000-8000 km bakım yapılacak dıyor. bır sonrakı bakımın flıtrelerını almıs bu aada castrolda yag ındırım varmıs sanırım ılgılenenlere

Kabaca tabirle Turbo şişiyodur ondan. Uzun süre araçla basınca ve Turbo çok ısınınca öyle oluyor.

Geri
Üst Alt