Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba klİma

Abicim onu 0 derecenin altında yapıyor, klima kompresörü çalıştıramıyor o sıcaklıkta... 5 dk kadar motorun ısınmasını bekleyip normal fanı kullanmak mecburiyetindeyiz... Ki bizim motorlar çabuk ısınıyor...

Ben aracı kasım ayında aldım hiç klimaya ihtiyacım olmamıştı ama bazen fanı çalışır durumda aracı stop edince tekrar çalıştığında AC otomatik devreye giriyordu, yani çalışıyordu... Daha sıcak havada deneyin klimayı çalıştırmayı...

bildiğiniz gibi klima gazı kullanılmaya kullanılmaya bitebiliyor. Bunu önlemek için kış günü olsa bile arada bir 10 ila 15 dk. kadar klimayı çalıştırmanın faydalı olacağını ustalar söylüyor.Bu arada profilinize bakıncı Erzurumdan yazdığınızı görüyorum Şubat sonunda bende Erzuruma geliyorum ( tayin nedeniyle)bakalım ne kadar misafirperversiniz :):)

Abi klimanın çalışma prensibine göre kışın çalışmaması gerek zaten... Split klimalarda ısıtma özelliği olanlar da var, onlar kışın da çalışıyor diye araçtakileri çalıştırmayı düşündüyseniz bu mantıklı değil.

Gazın bitmemesi adına çalıştırın lafını da ilk defa duyuyorum cidden... Kaçak olmadığı sürece o gazın o sistemden çıkması mümkün değil.

kardeş benim araba 2001 model daha iki gun önce başıma geldi aynı sorun.Benim aracın dış mekan sıcaklığını gösteren derece bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Çalıştığı andada her zaman -30 ile -40 lar arasında değişiyor.gecen gun bır calıştırayım dedım malum kıstayız ama kısta olsa en az 10 dk ayda bir calıştırmakta fayda var en azından eskı arabamda hep yapardım.Neyse uzatmayayım ac dugmesıne basıyorum aynı senınkı gıbı tekrar sonuyor ve klıma devreye gırmıyordu.Ugraştım olmadı.sonra yola cıktım bıraz gezindim yıne olmadı.Sonra farkettımkı bılmıyorum alakası varmı benım hatalı okuyan dış mekan derecem ekranda değer gosterdığınde klıma aynı senınkı gıbı calışmıyo.değer okumuyorsa calısıyor.Eger bununla bır bağlantısı varsa kı emin değilim aracı daha alalı 20 gun oldu.Mantıklı eger dış mekan -40 okuyorsa ( benımkı bozuk) klıma ne dıye calışşın mantığıyla acmıyordur.

Geri
Üst Alt