Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba katalizör sorunu

boodi

Kayıtlı Üye
slm arakadaşlar 99 cordobama katalizör arıyorumsıfır veya çıkma temiz içi boşaltılmış olmamalı tabi bu konuda bilğisi olan varmı yada içini boşaltmanın sakıncaları nelerdir şimdiden teşekkürler

Bülent abi ben o hatayı 2000 ibiza'mda yaptım. İçindeki balpeteği malzeme kırıldığı için, ses yaptığı için içini boşalttırdım. Araç alt devirlerde cansızlaşıyor ve egzozdan çok saçma bir ses geliyor.

Katalitik konvertör'ü orjinal almak size pahalıya patlar, 800 TL civarı. Çıkma almanızı da önermem çünkü bu elektronik bir parça değil hani çalışıyor, devam eder denemez bu parçalar tıkanabildiği için ömrü var.
Size tavsiyem, üniversal dediğimiz kk'lardan temin etmeniz. 250-400 TL arasına, aracınızın motor verimine göre (yani Euro2 midir Euro 3 müdür) uygun olarak bir kk almanız.

Ayrıca, kk kullanmazsanız muayeneden geçememeniz de muhtemeldir. Egzoz muayenesinden bile geçememe ihtimali var. 1.6 100 bg ise Euro 3'tür aracınız.

İzmir'i bilmem, lakin büyük oto sanayi sitelerinde bir çok egzozcuda muhakkak üniversal tip bulunur. "Egzoz muayenesinden geçemezsem iade ederim ona göre!" şartı ile alın ;)

cevabın için teşekkürler aracım 1.6 16valf ruhsatta 73,5kw yazıyor emin değilim ama sanırım 100 bg ama hiçte o performansı bulamıyorum araçta önce çıkma lara bakayım olmazsa üniversal taktıracağız

Geri
Üst Alt