Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba ile uzun yol...

Aracın bakımı vs den dolayı değişebileceği için aracın hangi devirde en sarsıntısız, tok bir seste çalışıyorsa o devirde kullanın.

Başlık, konuyu açan arkadaş için güncelliğini yitirmiş olsa gerek, lakin bundan sonra uzun yol yapacakların işine yaraması ümidiyle...
İki hafta önce 1200km'lik yola çıktım. Daha önce yazıldığı gibi en ekonomik devir 2000'lerde ve saatte 90 km hızla falan yakalanıyor. Ama bu da yolu daha da uzun hale getiriyor. Aracım LPG'li... İşin açığı ben yolun büyük bir kısmını saatte 120 km'ye sabitleyerek tamamladım. Üstüne çıktığım da oldu altına indiğim de. Ama yolun sonuna geldiğimde km'de 15 kuruş gibi gayet cüzi bir miktarla toplamda 180 lira yakıt harcadığımı gördüm. Rakam bana da şaşırtıcı gelse de olan bu. (Tek kişi, ortalama kütlede tek valiz, camlar genelde kapalı, sunroofun arkası açık vaziyette)
Şunu da söyleyebilirim bu araçla uzun yol yapmak bir hayli keyifli. Yormuyor, güvensizlik yaşamıyorsunuz sollamalarda veya virajlarda.
Yine yukarda bahsedildiği gibi aynı şirketten yakıt kullanmanın önemli olduğunu daha önce de duymuştum. Ben de dikkat ederim bu hususa.

Emre kardeşim konu güncelliğini yitirmiş ama yine de yazıyorum... SCW sadece Leon dan ibaret değil haklısın ama Leon un fazlalığı bariz bir şekilde belli... cordoba sahipleri fazla olmadığı için başka araç kullananların yorum yapması doğru olmaz değil mi... sana yapabileceğim en büyük tavsiye hızını 85-90km ye sabitlemendir... bu hızlarla yarım ssat geç gidersin gideceğin yere ancak hem güvenli gidersin hem de harcadığın yakıtı görünce mutluluğun bir kat daha artar... kazasız belasız...

beyler !!! 2007 1.4 tdi cordoba aldım full paket.yakıt konusunda ve üstünde olan her türlü donanım 50 bin liralık herhangi bi arac yanında fıss kalır.şimdise kol dayama arayısına girdim :) armster cordoba için üretmiş yalnız pahalı.yakında resimlerle paylaşacam da cordoba için ayrı bi bölüm acsada admın oraya taşınsak sohbet etsek :şoför

Uzun yolda araba çok rahattır cruscontrol alıcaksın 110 zaten gzl hız az da yakar rahat rahat gideceksin

cordoba için kaç kişiyiz diye bir konu açmıştım sanırım 6 veya 7 de kaldık.malesef sayımız az.yapacak çok fazla birşey yok.

az bozuluyor araba bozunca giriyoruz siteye :)))
İSTANBULDA toplanma olursa ben gelirim

Geri
Üst Alt