Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba havalandırma/klima Hk.

padawantr

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

2005 Cordoba 1.4 TDI Stylance marka aracımda şu havalandırma olayını bir türlü çözemedim.
Derdim şu : Klima kapalı (OFF) konumundayken ön havalandırma ızgalarından içeri gidilen hıza göre hava girmekte. Klimayı açıp havayı içeriden dolandırma düğmesine basıp tekrar kapattığımda (OFF) üfeleme kesiliyor. Fakat aracı her yeni çalıştırdığımda aynı şey tekrar etmekte. Soğuk havalarda (ki artık Ankara sabahları oldukça serinledi) can sıkıcı olabiliyor.

Ayrıca sanırım sıcaklığa göre bazen ECON ile bu havayı içerden alma düğmesini bir türlü aynı anda aktif hale getiremiyorum. ECON'a basıyorum havayı içerden alma devre dışı kalıyor. Bu sefer havayı içerden alma düğmesine basıyorum ECON devreden çıkıyor. Bu durumu da çözememiş bulunuyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

yok mu bilen?
Sizde dijital klima bir kere ayarlandıktan sonra, kontak açıp kapatınca (belki bu süre ertesi günü bulabiliyor) son ayarlarında mı geliyor? İşte dereceye kadar ayarlı geliyor ama hava dolaşım modu aktif bırakılmışken deaktif oluyor bende.

Geri
Üst Alt