Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba Far nasıl sökülür

• Konbuyu başlatan guner79
  • Başlangıç tarihi
G

guner79

Guest
Arkadaşlar forumda aradım ama böyle bir konu bulamadım ya benim sol farın içi pis temizlemek istiyorum üstünde iki vida var onları söktüm ama çıkmadı acaba başka yerlerinde vida varmı söken varsa yazabilirmi

muhtemelen üsttekilerin karşılığı altlardada iki tane vida var

Farlar yekpare diye biliyorum. Çünkü mercek montajı için falan farın kendisini istemişlerdi kesip biçeceklerdi.

Tamponuda sökmeniz lazım veya davlumaz içindeki vidaları söküp farın alt kısmından biraz boşluk açmanız lazım. Çünkü alt kısımda yanlış hatırlamıyorsam 2 tane daha vida olacaktı. ibizanın farları o şekilde sökmüştük. Söktüğümüz farın içine bizimde çamurumsu pislik dolmuştu. Motorunu falan söktükten sonra içini bir güzel köpüklü su ile doldurup, yıkayıp temizlemiştim :D

Tamponuda sökmeniz lazım veya davlumaz içindeki vidaları söküp farın alt kısmından biraz boşluk açmanız lazım. Çünkü alt kısımda yanlış hatırlamıyorsam 2 tane daha vida olacaktı. ibizanın farları o şekilde sökmüştük. Söktüğümüz farın içine bizimde çamurumsu pislik dolmuştu. Motorunu falan söktükten sonra içini bir güzel köpüklü su ile doldurup, yıkayıp temizlemiştim :D
Teşekürler tamponu sökemem ama davlumbazı sökerim öyle deniycem sağol

aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde var nasıl söküleceği [MENTION=25659]guner79[/MENTION]

Altı göremiyorum en iyisi bir ayna alıp bakmak veya cep telefonu kamersı ile kaydedip bakim

alt vidalar için tamponu sökmek gerek maalesef yoksa cıkarmanız çok zor olacaktır sanayide genelde tamponu söküp çıkarıyorlar

Arkadaşlar forumda aradım ama böyle bir konu bulamadım ya benim sol farın içi pis temizlemek istiyorum üstünde iki vida var onları söktüm ama çıkmadı acaba başka yerlerinde vida varmı söken varsa yazabilirmi

Abi aynı şekilde altta da vidaları var Tamponu sökmeden biraz zor onu sökmen :eek:key:

Zira söksen bile camını ayırman gerekir içini temizlemek için oda profesyonellik gerektiren bir iş..

ama elektrik süpürkesiyle alınabilecek bir pislik ise inze ucu var ise süpürgenin arkadan far kapağının ordan çektirebilirsin komple sökmeden..

Geri
Üst Alt