Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba arka cam rezistansı

kemal Erdoğan

Kayıtlı Üye
Sıcaklık -6 felan olunca araba ilk çalıştıgında devreye girmiyor. 15 - 20 dakika sonra ısıtma yapıyor. Hemen devreye girmeme sebebi ne olabilir aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar varmı? Fikriniz nedir?

Sıcaklık -6 felan olunca araba ilk çalıştıgında devreye girmiyor. 15 - 20 dakika sonra ısıtma yapıyor. Hemen devreye girmeme sebebi ne olabilir aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar varmı? Fikriniz nedir?
ilk defa duyuyorum benım başıma hiç gelmedi hiçde dikkat etmedim :) ee kolay değil tabi -6 da buz kesmiş rezistans ancak kendine geliyor olabilir...enteresan nelere de dikkat etmişsiniz bravo :D

Sıcaklık 0 ve üstü olunca hemen devreye giriyor. Aşırı soğuk havalarda anlattıgım sorunu yaşıyorum. Buzlar erimezse dikiz aynamı kullanamıyorum.;)
[doublepost=1454353789,1454353461][/doublepost]Röle sesinden belli oluyor. Geç ısınma değil sorun devreye girmemesi

Sıcaklık 0 ve üstü olunca hemen devreye giriyor. Aşırı soğuk havalarda anlattıgım sorunu yaşıyorum. Buzlar erimezse dikiz aynamı kullanamıyorum.;)
mantık olarak rezistans gücünü elektriği aküden aldığı için belki rölesinde sıkıntı olabilir,ya da aküden zayıf elektrik geliyor olabilir.araba çalışır vaziyette alternatörünüzü ölçtürün hem test etmiş olursunuz..bunu zaman zaman yapın 13-14.4 voltun altındaysa akünüz zayıf demekki...

Akü boş marka 2 ay önce değiştirdim.
Alternatöre yarın baktıracagım.haklı olabilirsiniz.
[doublepost=1454354313,1454354037][/doublepost]Ama arbayı ilk aldığım 2013 yılından bu tarafa aracımda sabit yaşadığım sorunum

Akü boş marka 2 ay önce değiştirdim.
Alternatöre yarın baktıracagım.haklı olabilirsiniz.
[doublepost=1454354313,1454354037][/doublepost]Ama arbayı ilk aldığım 2013 yılından bu tarafa aracımda sabit yaşadığım sorunum
elektrikle ilgili bi sorun bence...röleyi değiştirin pahalı bişi değildir.bozulan röle gec devreye girebilir..elektrikci bilir aslında ama...tecrubem olmadığı için kendı aracımda hiç dikkat etmedim...elektrikciye gitmişken sislerin bağlı olan röleyi yerini ve röle resmini paylaşabilirmisiiniz..benımde sislerden yana sıkıntım var.yurtdışına cıkacam gün son günü sürekli yanmaya başladı takılı kaldı :D kontağa basınca direk yanıyor..muhtemelen rölesinde de röle kaç ayaklı nerde işim olmadığı için uğraşmadım...sigortasını söktüm garaja cektim...bana rölenin kaç ayaklı olduguna dair bir görsel lazım...ilgilenirsen sevinirim

Sigorta panelinin yanındaki küçük torpidonun altında röleler ama kaç bacaklı bilmiyorum elektrikçiye sorarım
[doublepost=1454355087,1454355024][/doublepost]Röle kontagı yapışmıştır. Takılı kalır yapışınca

Sigorta panelinin yanındaki küçük torpidonun altında röleler ama kaç bacaklı bilmiyorum elektrikçiye sorarım
[doublepost=1454355087,1454355024][/doublepost]Röle kontagı yapışmıştır. Takılı kalır yapışınca
bende öle düşünüyorum ucağa kaçırmamak için bakamadım.servis etkasından bakıyorum kendı pcimde parçayı bulamadım :D her röle var o yok anasını satayım dışardan satıyorlar sanırım yan sanayi orjınali yok.onun bi resmi lazım ayrıntılı söküp soketten 2 dk bi resim alırsanız sevinirim.üstündeki amperini de okuyun muhtemelen 30a olması lazım.acelesi yok kendi işinizi yaparken işimi görebilirsiniz.röle yerini de resimlersiniz eve varınca elektrikcıye gitmeme gerek kalmaz cabucak işimi görürüm cunku kontağa basınca direk yanıyor :D ayrıca sıgorta yerde ark yapmış temizledim. vs vs işte tşk ederim şimdiden
[doublepost=1454355743][/doublepost]akü üzerinde de var röle kısımları...ama onlar değil

Rezistans kopmuştur dikkatli bakarsanız görebilirsiniz belki. Sağlam kalan 3-4tane çalışmaya devam eder
[doublepost=1454360460,1454360410][/doublepost]Resimlemeye çalışırım

Geri
Üst Alt