Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba aracım çalışmıyor yardım

fatdur88

Kayıtlı Üye
Seat cordoba 1.6 sxe aracım var.gecenlerde aracımı park ettiiğim yerde aracımı çalıştıramadım.
arabam marş yapıypr fakat elektrik gelmediği için ateşleme yapmadığı söylendi bir ustaya götürdüm
motor beyninde sıkıntı olduğunu bu yüzden çalışmadığını söyledikten sonra aracın yapıldığını söyledi fakat üç gündür
yine çalışmıyor.birde arac tamir görmeden önce rolantisi falan gayet iyiydi arac calışmaya başladığı zaman
gaz vermeden gayet iyi çalışıyordu.şimdi gazdan ayağımı çekinçe araç stop ediyor.rolantisi düşüyor.yine marş
yapıyorum 4-5 kez araç anca çalışıyor. bazen çalışmıyacak diye korkuyorum. ben urfadayım burdaki ustalarda iş yok
sorun nedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.

Seat cordoba 1.6 sxe aracım var.gecenlerde aracımı park ettiiğim yerde aracımı çalıştıramadım.
arabam marş yapıypr fakat elektrik gelmediği için ateşleme yapmadığı söylendi bir ustaya götürdüm
motor beyninde sıkıntı olduğunu bu yüzden çalışmadığını söyledikten sonra aracın yapıldığını söyledi fakat üç gündür
yine çalışmıyor.birde arac tamir görmeden önce rolantisi falan gayet iyiydi arac calışmaya başladığı zaman
gaz vermeden gayet iyi çalışıyordu.şimdi gazdan ayağımı çekinçe araç stop ediyor.rolantisi düşüyor.yine marş
yapıyorum 4-5 kez araç anca çalışıyor. bazen çalışmıyacak diye korkuyorum. ben urfadayım burdaki ustalarda iş yok
sorun nedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.

aynı şekilde benim (1.9 TDI 2000 model cordoba) arabada çalılşmadı, aklıma ilk gelen akü olmuştu (fakat marş basıyor motor almıyordu). neden aklıma akü geldi, çünkü şarj dinamosu arızanlanmış ve ben yolda kalmıştım. dinamoyu tamir ettirdikten sonra aküyü şarj ettirmiştim ve usta bu kışı geçirir sonrasında aküyü değiştirirsin demişti. neyse akücüye gittim akü sağlam çıktı, elektrik kaçağı, aşırı yüklenme falanda yoktu. aklıma ısıtma bujileri geldi baktırdım, bujilerden bi tanesi ölmüş, hemen dördünü birden değiştirdim. ama yinede araba marşa basınca bazen zorlanıyor çalışmakta. özellikle soğuk günlerde bir iki kez bujiler ısınsın diye marşa basmadan kontağı aç kapa yapınca. şimdilerde tek basma ile çalışıyor ama bazen iki kere marş yapabiliyorum. şarj dinamosunu tamir ettirdikten bir süre sonra bu iş çıktı acaba sorun nedir ???

şuan bende aynı dertten muzdaripim fatdur88 nekadara mal oldu acaba benimde beyinde problem var

Geri
Üst Alt