Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Cordoba alarmı nasıl aktif edebilirim.

Konu, 'Cordoba' kısmında ibrahim411 tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim411

ibrahim411 SCW Üyesi

50
    46
    18
    Merhaba;
    2004 Cordoba Signo sahibiyim. Geçenlerde internette kullanma klavuzundan çeviri bilgilere rastladım. Araçta hırsızlık koruma sistemi ve alarm olduğu yazmaktaydı. Alarm devreye girdiğinde korna ve dörtlü ile uyarı veriyomuş. Bu araçlarda böyle bir sistem varsa nasıl aktif edebilirim.

Teşekkürler;
    Kazasız belasız hayırlı günler . . .

sportmen06, ilksıfırım ve kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    aktiftir zaten...onu akşam detaylı konuşalım.bilgisi olan arkadaşlar konuyu görünce değerlendirecektir.malum öğlen paydosundayım vaktim kısıtlı..kolay bu işler
    [doublepost=1455213131,1455189797][/doublepost]
    tekrar iyi akşamlar...
    yaa şimdi kendi cordobamı düşündüm.maalesef alarm yok.kendi arac güvenliği mevcut.yani aksi bir durumda arabayı kilitleyen sonrasında teyp koduyla açılan bi sistem den bahsediyoruz.ister cordoba olsun ister ibiza farketmez her aracın da kendine göre opsiyonları mevcut.öle kaportaya değdiğin zaman ötmüyor.sadece arac kendini korumaya alıyor.cam kırılnca da çalmaz.arabayı çalıştımaya çalışınca düz kontak vs o zaman dedikleriniz olabilir korna ve flaşörler.belki bu özellik kapalıdır.gizli özellik olabilir.bunu belki servis aktif hale getirebilir.bunlar için sensörlerin olması lazım ki insan elini algılasın...servise danışmakta fayda var derim.aktif edilse bile kornadan uyarı verebilir.ama dediğim gibi bunların olması için sensörlerin olması gerek.bu da bizim araclarda varmı yok mu belirsiz hiç düşünememiştim.tr ye gidince özellikle bakacağım...hayırlısı

ilksıfırım ve ibrahim411 bunu beğendi.
  3. Yavuz51

Yavuz51 SCW Üyesi

81
    81
    18
    Kapıları kilitleyip açınca sesli uyarı varmı ben onu merak ediyorum o özellik benim çok hoşuma gidiyor
    Varsa nasıl aktif hale getirebiliriz

Bunu beğendi. ilksıfırım bunu beğendi.
  4. ilksıfırım

ilksıfırım SCW Üyesi

128
    206
    43

Ben güvenlik adına şimdiye kadar hiç bir ekstra özelliğe rastlamadım, araştırma sonuçlarını merakla bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.

Yaşasın Burada 4 kişi cordoba dan bahsediliyor.

ibrahim411 ve kirlisakal bunu beğendi.
  5. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    cordoba olarak ceşit bol olunca hangisinde opsiyonludur hiç bilgim yok.sonradan takılan alarm sistemleri bi işe yaramaz caarr caarr ötüyor,bi faydası olacağını sanmıyom :) araştırırız ama en temizi servis bilir

Bunu beğendi. ibrahim411 bunu beğendi.
  6. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Ben bugün cami indirip kilitledim kapıları camdan uzanıp içerden açmaya çalıştım ama otmedi. Leonda var aynısı ordan izlemistim. Belki kapalı olan bir özelliktir muhtemel yok ama

Sabitleyiciyle akışına bırakıldı

Bunu beğendi. ibrahim411 bunu beğendi.
  7. ibrahim411

ibrahim411 SCW Üyesi

50
    46
    18
    Dün sigorta kutusunu kontrol ettim. Bir çok sigortamın eksik olduğunu farkettim. Özellikle klima motoru ve alarmda da sigorta yoktu. Klimam çalışmıyordu zaten (yani soğuk hava vermedi hiç.) Sigorta kaynaklı olduğunu umuyorum. Denediğim de haber veririm.

8. ali.yilmaz

ali.yilmaz SCW Üyesi

30
    17
    8
    Merhaba,

bende ki araçta da bazen alarm çalışıyor bazen çalışmıyor, mesela çekilmiş bir anahtar ile kapıyı açtığımda korna alarm çalışıyor. yada bunun bir standartı var mıdır?

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  9. cevat.m

cevat.m SCW Üyesi

57
    39
    18
    Merhaba benimde bildiğim öle sesli alarm yok.araç sadece kendine düz kontağa karşı korumaya alıyor. İçerdeyken kontağı cikarirsaniz camlar ve kapılar dahil hiç bir şekilde içeriden dışarıdan açılmıyor.bunlar için güvenlik konulmuş sanırım,kapılar kilitlendiginde dortluler yanıyor,ancak dediğim gibi sesli ikaz Yok.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  10. cskn.bsn

cskn.bsn SCW Üyesi

18
    10
    3
    Benim 99 cordoba sxe de fabrikasyon alarm var kapıyı anahtar ile kitleyince kilit yanındaki kırmızı ışık yanıyor alarm aktif oluyor kapı bagaj yada kaput bir şekilde açılırsa korna çalıyor

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş