Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba ABS pompası arızası !!!

CanKan00

Kayıtlı Üye
gecenlerde birden bire abs lambası yanmaya başladı.kontak çevirdikten sonra lamba normal olarak yanıp sönüyor 100mt kadar gittikten sonra lamba yanıyor öylece kalıyor ! sanayide pc bağladık abs pompa hatası verdi. tamirci sensörlerde sorun yok olsaydı eğer lamba sürekli yanardı diyor, çıkmacıya baktım 500tl dior.tamiri mümkünmüş ama oda enaz 250 civarı tamir ettirmekmi daha sğlıklı yoksa temiz çalışan ikinci el almakmı ? nette araştırma yaptım baska bir sitede aynı sorunu bora da yaşamışlar sigortasını değiştirmiş sorun düzelmiş acaba bendede sorun sigorta olabilirmi ? görüşlerinizi beklerim :)

Sigortayı bi deneyin derim. Zaten 1-2TL'lik bişey sigorta. Bişey kaybetmezsiniz :)
Sanırım ABS pompa'dan kastınız, ABS beyni. Bana sorarsanız tamir ettirmeniz daha iyi. Çıkmacıdan aldığınız pompanın da kısa süre içinde bozulma ihtimali var. Ancak tamir ettirdiğiniz pompanın en azından bir süre garantisi olur. Tekrar arıza durumunda cebinizden para çıkmadan yaptırırsınız.

Bu arada arıza ışığı konusunda ustanız yanılmış olabilir. Benim ABS ışığı yandığı zaman ilk sensörleri yeniledim. Bir süre ışıklar söndü ve ardından yeniden yandı. Sonra beyni tamir ettirdim. Yanıp sönmesi hiç başıma gelmedi ve ne anlama gelir, bence kitapçığına bakmak lazım.

araçta ABS çalışıyoken lamba yanıyosa sigortadan olabilir bence..
ilk defa böyle bi sorunu duymuş oldum..
o nedenle sadece tahmin..

Sigorta yanmışsa ABS çalışmaz. Parça sağlamsa da çalışmaz.
Kontrolünü yapmak çok kolay. Sigorta tablasından ilgili sigortayı sökün, ortasında demir bir iletken var. Kopmuşsa sigorta yanmıştır.

Sigortayı bi deneyin derim. Zaten 1-2TL'lik bişey sigorta. Bişey kaybetmezsiniz :)
Sanırım ABS pompa'dan kastınız, ABS beyni. Bana sorarsanız tamir ettirmeniz daha iyi. Çıkmacıdan aldığınız pompanın da kısa süre içinde bozulma ihtimali var. Ancak tamir ettirdiğiniz pompanın en azından bir süre garantisi olur. Tekrar arıza durumunda cebinizden para çıkmadan yaptırırsınız.
evet pompadan kastım abs beyni ayberk,tamircinin diliyle yazmıştım:) aynı kanaatteyim sigortaya bakıcam sorun onda değilse pompayı çıkarıp temizleyip kablo soketlerini çıkarıp temassızlık varmı yokmu vs,,den sonra yeniden takıp duruma bakmak olacak

pert araç bulursak ondanda sökeriz erhan takma kafanı...

bugün otoelektrikçide sıkıntı giderildi :) akü üzerindeki bağlantı kutusunda deformasyondan dolayı temassızlık varmış bir kablo ile 3 sigorta değişti olay mutlu sona erdi :) konuya katılan ayberk,yiğit ve cezmi abiyede teşekkürler

Geri
Üst Alt