Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 6l yakıt tüketimi hk.

erdi42

Kayıtlı Üye
:hosgeldin: arkadaşlar malum kış geldi
araçlarınızın şuan şehirler arası ve şehir içi yakıt tüketimini yazalımki araçlarının fazla yakan varsa buna bende :) dahil yapılması gereken varsa yaptıralım
zaten yakıtlara fazlaca vergi ödüyoruz en pahalı yakıtı biz yakıyoruz bari aracın fazla yakmasını önleyelim

şimdi
bir hafta önce ölçtüğüm uzun yolda
100 km = 5.54 lt araç sabitlemeyi 98 ayarladım bu yaktı
şehir içi dün ölçtüm
100 km = 7.87 lt ben fazlada devirli kullanmam 2800 devirde vites değiştirir oldukçada 2200 devirde kullanırım

şehir dışı 3.1
şehir için 4.5-4.7 kırsal motorin

1,4 e göre biraz fazla bence.. zira benim araç uzun yolda 4,2-4,6, şehir içinde 6,4-6,8 arası yakıyor.. ben bir etkisini görmüyorum,ama,fazla yakıta karşı; filtreler falan değiştirilmeli derler..

arkadaşlar peki ben uzun yolda denediğimde hız sabitlemeye aldığımda yol bilgisayarında hep 4.1 ile 4.4 arası değişti
depom doluydu
gelincede depoyu full dim ama aldığım yakıta göre 5.54 çıktı
şehiriçi denedim aynı pomdadan aldım bu seferde 7.87 çıktı

yol bilgisayarı hatalı ölçermi ayrıca
aracımın yağ bakımına 500 km kaldı acaba ondanmı
başka ne sebebler olabilir.
teşekkür ederim.

görkem kardeşim maşallah senin araç damlamı yakıyor yahu
kıskandım valla
yolu yordamı varmı araca ne yapmak gerekiyor bi anlatıversen sana zahmet bizlere hürmet
acaba sürmemledemi fark ediyor.
yada bizim burası soğuk ondanmı fark ediyor.
saygılar sunarım

Görkem senin şu değerlerini hayretle takip ediyorum :) hybrid falan yok dimi :)) şehir dışı minimum 3.6 gördüm..

ben ş dışı 5,2 gördüm ama 100-120 aras giderek.3,1lt harika, ama istanbulda kırsal motorin yok :)

Görkem,senin araç 100bin kmnin üstündeydi galiba.. dikkat ettiğim; tdilar kmleri yükseldikçe az yakmaya başlıyor..shell fuelsave denedin mi?? ona da kırsal gözüyle bakıyorlar.. benimki 22binde,kullnadığım güzergahlar rampa-dağ-bayır.. 6.5lt,5.0 lt arası değişiyor ş.içi.. ayrıca rampalarda 1.3multijetler kadar olmasa da kalkışlarda zorlanıyor,düz yolda gaza basmadan kalkarken:p bazen sigortalar atıyor,lastik-debriyaj katliamı yapıyorum,chipten gelen torku bindiriyoruz garibanlara:D

Kalkışta zorlanmasının bir sebebi de 1. vitesimiz. Çok uzun oranı, hatta 2 de öyle.. 3'ten sonra normalliyor

Geri
Üst Alt