Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba 14. 16v bbz motor yag eksiltme

by_carisma33

Kayıtlı Üye
Merhaba 2004 cordoba 1.4 16v 100 bg arac 84.000 kmde . Yag eksiltme yapiyor. 1000 kmde 0.5 lt eksiltiyor. lpgli arac. Mavi duman vs yok. Motor cok iyi durumda yag kacagi felanda yok. Benzer bir sorun yasayan var mi ? Cozumu nedir acaba. Simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkurler.

Yağı tamamlayıp 5 bin de ne kadar eksiltiyor ona da bakın birde fazla koyulmuş olabilir

Geçmiş olsun.
Fazla eksiltiyor. Aklıma direk kacak geliyor ama sizde kaçak yok yazmissiniz...

Merhaba 2004 cordoba 1.4 16v 100 bg arac 84.000 kmde . Yag eksiltme yapiyor. 1000 kmde 0.5 lt eksiltiyor. lpgli arac. Mavi duman vs yok. Motor cok iyi durumda yag kacagi felanda yok. Benzer bir sorun yasayan var mi ? Cozumu nedir acaba. Simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkurler.
sebebler olabilir.tam sentetik yag koyduysanız eksiltir aracin motoruna onerilen yağı koymamışsınızdır.yağcıların üçkağıtcıları.bilmeden gittiğinizde kafasına göre koyan zavallı yağcılarm diyorum.kızıyorum aslında.her motor için önerilen yağ norm değerleri farklıdır.10 - 40 yari sentetik kullanacaksınız diye biliyorum.ayrıca her araç yağ eksiltir.dediğim gibi başka neden de olabilir.iyi bi ustaya göstermekte yarar var segman piston sıkıntısı olmasın sonra.daha ağır sonuclar cıkarmadan baktırmakta fayda var derim.vagcomlu araçlara biniyoruz hala açıktan varilden yağ koyduran arkadaşlarımız var.araç bakımlarında doğru bakım yaparken dikkatli olmak gerekir parasından kaçam derken sıkıntıya düşebilir.geçmiş olsun

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Mobil1 5w30 tam arntetik koydurdim enson castrol 10w40 dada eksltti borpowerla beraber kullandim. Neyse seat kavi ye gotureyim araci baksinlar olmadi 10w60 deneyeceyim. Bazi forumlarda onu tavsiye etmisler. Tskler ilginiz icin.

sebebler olabilir.tam sentetik yag koyduysanız eksiltir aracin motoruna onerilen yağı koymamışsınızdır.yağcıların üçkağıtcıları.bilmeden gittiğinizde kafasına göre koyan zavallı yağcılarm diyorum.kızıyorum aslında.her motor için önerilen yağ norm değerleri farklıdır.10 - 40 yari sentetik kullanacaksınız diye biliyorum.ayrıca her araç yağ eksiltir.dediğim gibi başka neden de olabilir.iyi bi ustaya göstermekte yarar var segman piston sıkıntısı olmasın sonra.daha ağır sonuclar cıkarmadan baktırmakta fayda var derim.vagcomlu araçlara biniyoruz hala açıktan varilden yağ koyduran arkadaşlarımız var.araç bakımlarında doğru bakım yaparken dikkatli olmak gerekir parasından kaçam derken sıkıntıya düşebilir.geçmiş olsun
veya aşırı devirli kullanıyor

araçta yazdığın sorunlar yoksa asla 10w60 kullanma kardeşim..sakin kullanımda aynı kullandığın ürüne devam

Geri
Üst Alt