Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

cordoba 14. 16v bbz motor yag eksiltme

Konu, 'Cordoba' kısmında by_carisma33 tarafından paylaşıldı.

1. by_carisma33

by_carisma33 SCW Üyesi

57
    14
    8
    Merhaba 2004 cordoba 1.4 16v 100 bg arac 84.000 kmde . Yag eksiltme yapiyor. 1000 kmde 0.5 lt eksiltiyor. lpgli arac. Mavi duman vs yok. Motor cok iyi durumda yag kacagi felanda yok. Benzer bir sorun yasayan var mi ? Cozumu nedir acaba. Simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkurler.

2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.772
    5.610
    113
    Yağı tamamlayıp 5 bin de ne kadar eksiltiyor ona da bakın birde fazla koyulmuş olabilir

3. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    Geçmiş olsun.
    Fazla eksiltiyor. Aklıma direk kacak geliyor ama sizde kaçak yok yazmissiniz...

4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    sebebler olabilir.tam sentetik yag koyduysanız eksiltir aracin motoruna onerilen yağı koymamışsınızdır.yağcıların üçkağıtcıları.bilmeden gittiğinizde kafasına göre koyan zavallı yağcılarm diyorum.kızıyorum aslında.her motor için önerilen yağ norm değerleri farklıdır.10 - 40 yari sentetik kullanacaksınız diye biliyorum.ayrıca her araç yağ eksiltir.dediğim gibi başka neden de olabilir.iyi bi ustaya göstermekte yarar var segman piston sıkıntısı olmasın sonra.daha ağır sonuclar cıkarmadan baktırmakta fayda var derim.vagcomlu araçlara biniyoruz hala açıktan varilden yağ koyduran arkadaşlarımız var.araç bakımlarında doğru bakım yaparken dikkatli olmak gerekir parasından kaçam derken sıkıntıya düşebilir.geçmiş olsun

Bunu beğendi. kfy bunu beğendi.
  5. by_carisma33

by_carisma33 SCW Üyesi

57
    14
    8
    Mobil1 5w30 tam arntetik koydurdim enson castrol 10w40 dada eksltti borpowerla beraber kullandim. Neyse seat kavi ye gotureyim araci baksinlar olmadi 10w60 deneyeceyim. Bazi forumlarda onu tavsiye etmisler. Tskler ilginiz icin.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  6. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    veya aşırı devirli kullanıyor

by_carisma33 ve kirlisakal bunu beğendi.
  7. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    araçta yazdığın sorunlar yoksa asla 10w60 kullanma kardeşim..sakin kullanımda aynı kullandığın ürüne devam

by_carisma33 ve kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş