Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 120 km'den sonra güven vermiyor

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Kıymetli arkadaşlar, hepimiz iyi kötü araçlara bindik sahip olduk. Bundan önce, d sınıfı araçları yıllarca kullandım. Accord, passat, e60 5 serisi gibi. Hepsinde 170-180 yaparken dahi içimde bir korku olmazdı. Viraja dahi çok hızlı girerdim. Gel gör ki, cordobada 120 den sonra bende bir korku oldu araç her an savrulcakmış gibi geliyor. Güven vermiyor bana. Ön takım lastikler vs. Normal. Acaba, benden mi yoksa araçtan mı kaynaklanıyor:))) bu durum bir sorun değil dostlar aklıma geldi paylaştım.

Ben de aynı fikirdeyim. Lastikler ön düzen iyi olmasına rağmen sanki beşik gibi sallanıyor yer yer

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkadaşlar cordoba zaten öyle çok hız yapabileceğiniz bir araç değil. kaldı ki hız ve performans istiyorsanız cordoba ilk tercihiniz olmamalı. aileye gidecek çok da pahalı olmayan fakat fiyatına göre çok donanımlı bir araç. ben de bir ara 160-170 görür mü acaba diye yüklendim gaza ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 140-150 yi de geçtikten sonra tedirgin oldum. yine de 170 ile çok da bahsettiğiniz gibi araçta sallanma olmadı hatta araç yere yapıştı direksiyon sertleşti ve daha da bassam ibre yükselecekti. aracı 120 ye sabitlerseniz hem yakıtı koklar hem de kazasız belasız istediğiniz yere iyi bir ortalama saatte varırsınız. aracın yorgun olup olmaması da bir etken. siz siz olun bu araçlarla hız yapmayı denemeyin. hatta hiç hız yapmayın. varacağınız yere yarım sat geç varın ama varın! sonuçta sizi bekleyen birileri mutlaka vardır ve unutmayın hız felakettir

Evet kardeşim aynen. bir sallanma durumu mevcut
[doublepost=1499841013,1499840696][/doublepost]
arkadaşlar cordoba zaten öyle çok hız yapabileceğiniz bir araç değil. kaldı ki hız ve performans istiyorsanız cordoba ilk tercihiniz olmamalı. aileye gidecek çok da pahalı olmayan fakat fiyatına göre çok donanımlı bir araç. ben de bir ara 160-170 görür mü acaba diye yüklendim gaza ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 140-150 yi de geçtikten sonra tedirgin oldum. yine de 170 ile çok da bahsettiğiniz gibi araçta sallanma olmadı hatta araç yere yapıştı direksiyon sertleşti ve daha da bassam ibre yükselecekti. aracı 120 ye sabitlerseniz hem yakıtı koklar hem de kazasız belasız istediğiniz yere iyi bir ortalama saatte varırsınız. aracın yorgun olup olmaması da bir etken. siz siz olun bu araçlarla hız yapmayı denemeyin. hatta hiç hız yapmayın. varacağınız yere yarım sat geç varın ama varın! sonuçta sizi bekleyen birileri mutlaka vardır ve unutmayın hız felakettir
düşüncelerine katılıyorum. 140-150 yi elbet görür yapar ama bu araçlarda gerek yok. önce can. Cordobanın motor yönünden tek sevdiğim tarafı rampalardaki yüksek performansı.

evet rampalarda kesinlikle mükemmel performanslı. peugeot 207 1.4 tdi vardı bende ilk aracımdı. onunla 3. vitese kadar düştüğüm yerlerde hız sabitleyici ile 110 km hızda 5. vites çıkabiliyorum şimdi. aile büyüyünce geniş bagajlı araç şart oldu tabi ve cordoba ihtiyacımı şu an karşılıyor fazlasıyla.

evet rampalarda kesinlikle mükemmel performanslı. peugeot 207 1.4 tdi vardı bende ilk aracımdı. onunla 3. vitese kadar düştüğüm yerlerde hız sabitleyici ile 110 km hızda 5. vites çıkabiliyorum şimdi. aile büyüyünce geniş bagajlı araç şart oldu tabi ve cordoba ihtiyacımı şu an karşılıyor fazlasıyla.
Maşallah diyorum kardeşim. Aile aracı olarak ve ekonomi yönünden ideal. bu rakama bu donanımda başka bir araç yok.
[doublepost=1499841942,1499841456][/doublepost]
Maşallah diyorum kardeşim. Aile aracı olarak ve ekonomi yönünden ideal. bu rakama bu donanımda başka bir araç yok.
Konu başka yönlere kaydı benim yüzümden. cordobayı alırken özellikle tipi yönünden hiç hoşuma gitmiyordu biraz mecburiyetten almıştım fakat çok sevdiğim arkadaşlarım megane 2 ve boradan güzel afili deyince bende sevmeye başladım-aldıktan sonra- :)))tabi göreceli mevzular. konuya dönersem, ara hızlanma ve rampa performansı oldukça iyi olan cordobaların 120 nin üstünde en iyi şoförle dahi bir güven vermeme sorunu gerçek. Bunu da hızdan kaçınarak halledeceğiz:))

[doublepost=1499841942,1499841456][/doublepost]
Konu başka yönlere kaydı benim yüzümden. cordobayı alırken özellikle tipi yönünden hiç hoşuma gitmiyordu biraz mecburiyetten almıştım fakat çok sevdiğim arkadaşlarım megane 2 ve boradan güzel afili deyince bende sevmeye başladım-aldıktan sonra- :)))tabi göreceli mevzular. konuya dönersem, ara hızlanma ve rampa performansı oldukça iyi olan cordobaların 120 nin üstünde en iyi şoförle dahi bir güven vermeme sorunu gerçek. Bunu da hızdan kaçınarak halledeceğiz:))

konunun başka yöne kayması sorun değil hocam. aracınızdan memnunsanız diğer araçlarla kıyaslamaya bile girmeyin derim. artısı çok fazla gerçekten. allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin hepimize. :)

Ncap çarpışma testlerinde tank diyebileceğimiz araçlara bile önden çarpma testini 64 km ile yaptığını hatırlatırım.
Yani daha yüksek hızları yolcular ve yayalar için güvensiz olarak tanımlıyor.

Allah kimseye kaza bela vermesin ama 90 km bile kaza anında çok ama çok ciddi bir hız.
Bunun etkisini görmek için aracınızda yolcu varken ve komik ama 20 km ile giderken kazık fren yapın
ve yolcuların ne hallere düştüğüne bakın. Sonra bunun 5-6-7 katını düşünün.
140-150 ile gittim derken şöyle desturlu söylemek lazım bu kelimeyi.

Araçta güvenli hissi veren etkenler öyle aracın sağlamlığı falan değildir,
rüzgar sesi, titreşim emişi, ön cam açısı, trim sesleri, içeri gelen motor ve asfalt sesi direksiyon kalınlığı
ve aracın yere yakınlığı hepsi pozitif olarak toplandığında araçta bir güven hissi oluşur.

Yani ya araç bunların hepsini karşılıyor olsaydı yani güvenli gibi görünseydi ama en küçük kazada bile
A sütunu yamuluyor olsaydı??? o zaman güven hissi vermesinden ziyade araçtaki güvenlik sistemlerini incelemek
hepsinden öte kurallara uygun hızlarda ve takip mesafesinden kullanmak lazım. Sonrasına karışamayız yaradana emanet.

Tekrar söylüyorum Allah kimseye kaza bela vermesin.

Arkadaşlar cordobayı passat ve accort sınıfındaki araçlarla karşılaştıramazsınız cordoba sınıfındaki yol tutuşu en iyi olan araçlardan biridir

Geri
Üst Alt