Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba 1.4tdi Gider Eksoz :)

teşekkürler cümleten :)

ayrıca bakımdan söz edersem:

araç en son 18binde bakıma girmişti ama o servis beni pek sarmadı..tavsiye üzerine Beykoz'dan kalkıp,Bostancı O.S.S'ne gittim(öncesinde Gazihan'da carbon clean ve manifold temizliği yaptırdım)
Carbon clean sonrası sanki alt devirlerde daha iyi sürüklemeye başladı,ama sanayiye gidene kadar sıkıştırmadım,neticede yağa da negatif etkisi var bu temizliğin..
gittiğim özel serviste, araçla ilgilenen kişi ,benim yaşlarda ,mütevazi bir arkadaştı;benden önce ilgilendiği,baskı balata sıyırmış 70bindeki caddy bitince işe giriştik.. başında durdum hep,muhabbetle karışık istekleri sıraladım:hosgeldin:

mazot ve yağ filtresi MANN idi,polen karbonlu,hava filtresi de Oem vag ürünü-süngerli(tozlu ortamlar için bunu tavsiye ediyorlar)..aracın içinde de bulunan ,yeni 4lt. 5w-30 esp Mobil1 yağ kullandık..evde 350ml kalmış olan aynı yağın yedeğini de ekledim sonradan..

şifreli bijonun ucunun kayıplarda olması nedeniyle,zar-zor bulduğumuz bir uçla yerlerine standart 6lık bijon taktık; her tekere birer adet..

arka kampanalar da geri frenlemede "beni temizle" diye bağırdığından onlara da el attık..bu arada el frenini de bir diş sıkılaştırdık..

hüsnü kuruntum olan motor-şanzıman kulakları ve ön salıncak arka burçları da sağlam çıktı..amortisörlerde de sızdırma yoktu..:eek:key:

ayrıca şanzımanın gövdesinde-dikeyinde bulunan tapayı gevşeterek,yağının yeterli ve iyi renkte olduğunu gördük..direksiyon hidroliği kontrolü ise aküyü sökmek gerektiğinden ve pompa keçelerinde kaçak görülmediğinden ,yapılmadı:p

aracın altı darbesiz ve çoğu parçanın etiketi halen üzerinde; elemanın dikkatini çekti:)
yeni mazot filtresine mazot henüz dolmadığından, ilk çalıştırma biraz kontak aç-kapa istedi,sonrasında tıkır tıkır:eek:

birdahaki bakıma sadece yağı ve hava filtresini değiştireceğim,bu kadar titizlik bütçeye zarar:D ancak bundan edeceğim kar ile cupra burçları taktırırım heralde:p

meblalara gelirsek; yağ-işçilik-parça dahil 270lira tuttu.. sonrasında Gider eksoza gittim zaten:D eve gelirken de dikizden duman modundaydım..

bu bakımı 25binde yaptırdım,sonrakini 33binde düşünüyorum.. aracını yaza hazırlayacaklara faydalı olması dileğiyle..:hosgeldin:

teşekkürler..
park sensörü varsa ve kablosu sabit değilse dikkat.. tamponun altını kestikten sonra düşen kabloyu görünce aklıma geldi:D neyse ki koparmadı,klipsle tutturdu usta.. :) bir de eksoz askısı tek taraflı olduğundan dümdüz durmayabiliyor; hele ki bendeki uç gibi içi dolu olunca..

konu ıle alakasız oldugunu fark ettıysen ayrı b baslık acabılırsın berkem:)

samet uc guzel olmus ama keske arkayı kestırıp braz yukarı alınsaymıs daha ıyı olurmus benım fıkrım
vallahi,Can bunu kestirirken bile soğuk soğuk terledim; tampon civicinki gibi bidon styla değil,içinde bir iki kat daha kapak var.. daha içeri ve yukarı olunca is olucaktı hem; rengi belli etmese de bagajı sık kullanırım ve kömürcü gibi olmasın üstbaş:D

Mehmet abi, senin eski cupra stock turboya döndü,bugün yanındaydım:) kendi konumu dağıtmak gibi olmasın da:D

etkileyici;)motor kompartmanına iğne atsan düşmez spec:D benimkine vida düşürsem direk alt kaplamadapuhaha tavan alcantra mı? dokunmadım,ellerim yağlıydı..:p
turbolag çokmuş,şimdilik orjinal turboyla alt devirleri dolu dolu kullanacaklar.. eski turbonun üzerinde olduğu eksoz manifoldu masanın üzerindeydi,hacılasaydım benim motoru 4000devirden önce doldurmazdı herhaldepuhaha

Geri
Üst Alt