Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 1.4 TDI Volant

demir_mert

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam. Aracımda AMF tipi 1.4 TDI 75 Hp'lik motor mevcut. Bu aracın volantı hareketli volant mi sabit volant mi? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum...

çok büyük ihtimalle damperli volan vardır..
1.9TDI'ların damperli volanı olduğundan eminim..dizellerde bildiğim kadarıyla hep damperli volan var..

Motoru parçalarken bakarız, topladıktan sonra da kaç beygir ilave ettiğimizi ölçeriz

Damperli dediğiniz hareketli volan mı? Ben birkaç parçacıya sordum, kimisi hareketli kimisi de normal volan dedi. Kafam karıştı açıkçası...

Damperli dediğiniz hareketli volan mı? Ben birkaç parçacıya sordum, kimisi hareketli kimisi de normal volan dedi. Kafam karıştı açıkçası...

hareketli/damperli/titreyen/esneyen volan denen olay bildiğim kadarıyla yaylı gibi bişi..darbeyi biraz emip şanzumanı korumak için..
damperli olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu servis..gitmeseniz de telefonla baskı balata fiyatı vs. fiyatı alıp bu arada öğrenebilirsiniz dışarda yaptırmak niyetindeyseniz..

Teşekkürler... Yarın yetkili servis ile irtibata geçeceğim...

AMF ile BNV farklı değildir sanırım baskı balata fiyatı 400-500 arasında değişiyor BNV için

Doğuş Oto ile irtibata geçerek karışıklığı çözdüm. Aracımın motor numarasını vererek Sabit Volant kullanıldığını öğrenmiş oldum. 570 TL fiyatı var. Referans numarası ise : 045105269. Belki birinin işine yarar...

arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz bende 2007 1.4 tdı ıbıza mevcut kalkıslarda normalın dısında cok barız titreme var debriyajı değiştim yine var bır motor ustasına götürdüm volant dedi bosluk var dedi sizin fikirlerinizi almak istiyorum ben gebzedeyim bana yakın anadolu yakasında onereceğınız kalıtelı para tutkusu olmayan :)) bır usta tavsıye edermısınız

Geri
Üst Alt